Kosmetika na hory: Tyhle přípravky si rozhodně vezměte s sebou!

Letošní sezóna sice zatím není o lyžování, ale i tak se hodně z nás vydává na hory za procházkami přírodou, čerstvým vzduchem nebo třeba běžkařením. Jakou kosmetickou výbavu byste měli mít rozhodně s sebou?

Nebojte se, rozhodně vám nenadiktujeme, abyste si s sebou vozila na hory celý kosmetický arzenál, postačí jen pár produktů, které se vám krásně vejdou do batůžku, mnohdy i do kapsy. Nepodceňujte kosmetickou výbavu, ani když jedete na hory jen „na otočku“, i jeden den dokáže s pletí pořádně zatočit. Nejdůležitější výbavou jsou rozhodně hydratační pleťový krém s ochranným faktorem nebo samostatný opalovací pleťový přípravek. Hutný hydratační krém naneste hned ráno na důkladně vyčištěnou pleť a nešetřete s ním. Pokud se vám ho nechce nosit celý den s sebou, přidejte ještě jednu vrstvu těsně před tím, než vyjdete z auta či chalupy. Pokud pleťový krém nemá SPF, naneste na něj ještě opalovací krém. Nezapomínejte, že na horách je třeba pokožku chránit, i když je slunce schované pod mraky.

Nezbytným parťákem na horské a vlastně veškeré zimní aktivity je rozhodně balzám na rty, který byste měla mít neustále při sobě. Vyberte si takový, do kterého nemusíte sahat rukama, které si venku nemůžete dostatečně umýt, a také myslete na to, aby se vám pohodlně vešel do kapsy. Vhodné je také mít ho vyzkoušený a předem vědět, že opravdu spolehlivě hydratuje, vyživuje a nijak vám rty nedráždí.

Tak to máme zatím dva, potažmo tři produkty, takže místa v batůžku je ještě dost! Ale nebojte, už vám stačí jen poslední přípravek a tím je krém na ruce. Namažte pořádnou vrstvu, než vyrazíte ven a ruce schováte do rukavic. Zabráníte tak nejen suché pokožce, ale i mechanickému poškození pokožky v rukavicích. Den před odjezdem na hory si ideálně udělejte zábal. Stačí jen silná vrstva hutného krému a strčit ruce do speciálních rukavic alespoň na půl hodiny.

Když se vrátíte z celodenního putování po horách, nezapomeňte večer po sprše důkladně promazat pokožku tělovým mlékem. A pokud by se vám přeci jen nechtělo s sebou brát třeba na víkend, pořiďte si sprchový olej, kterým nahradíte sprchový gel a tělový olej najednou.

Tipy na produkty najdete v galerii: