3 největší chyby při nanášení tělového mléka, které možná děláte i vy!

Věnujete kůži na těle stejně důkladnou péči jako té na obličeji? Pokud ne, děláte chybu! Koledujete si totiž o suchou pokožku, která může předčasně zestárnout. Tak se vybavte tělovým mlékem a pusťte se do pravidelného rituálu. Ale ještě předtím si přečtěte, na jaké chyby si dát pozor!

Tělové mléko byste své pokožce měla dopřát každý den. Ideální je to 3 až 5 minut po sprchování či koupeli. Podaří se vám totiž zachytit vlhkost a zároveň obnovit kožní bariéru, která mohla být narušena mýdlem nebo sprchovým gelem. I když to všechno vypadá jednoduše, i s tělovým mlékem můžete nasekat nějaké ty chyby, kvůli kterým pak výsledek nebude stoprocentní.

1. Málo přípravku

V tomto případě rozhodně neplatí, že méně je více! Rozhodně na sobě nešetřete. Nemyslíme tím, abyste na jedno namazání vyplýtvala celé balení, ale zkrátka musíte cítit, že přípravku je dostatek.

2. Vynechávání míst

Při nanášení dbejte na to, aby se tělové mléko dostalo na každý centimetr vašeho těla. Začněte důkladně od nohou (i zezadu), pokračujte zadečkem, spodní částí zad, pokud máte možnost, zbytek zad si nechte od někoho namazat, následujte bříškem, hrudníkem, krkem a důkladnou péči si zaslouží samozřejmě i ruce.

3. Málo hydratační přípravek

Ne každé tělové mléko pokožku vyživí tak, jak bychom si představovali. Při jeho pořizování se zaměřte na složení. Mezi ideální ingredience patří bambucké máslo nebo třeba za studena lisované oleje. Zkuste se zároveň zaměřit na produkty, které budou obsahovat co nejméně chemických složek. Vaše pokožka vám poděkuje!

Tip: Pokud je vaše pokožka velmi suchá, nanášejte ze začátku tělové mléko ráno i večer, aby se co nejdříve vzpamatovala. Sáhněte po hutnějších a mastnějších přípravcích, ty lehké a vodnaté budou na tento problém zatím krátké.

Tipy na tělová mléka najdete v galerii: