Jak si doma upravit obočí: Tvarování, trhání i líčení krok za krokem!

Do stříhání nebo domácího barvení se raději nepouštějte, ale jsou věci, které hravě zvládnete a nepotřebujete k tomu profesionála ani žádnou extra výbavu. Třeba obočí si určitě zvládnete upravit sama. Poradíme vám, jak na to!

Perfektně upravené obočí ve tvaru, který lichotí vašemu obličeji, a v barvě, která koresponduje s vašimi vlasy, dokáže zázraky. Omladí, zvýrazní celý obličej a hlavně rozzáří a opticky zvětší oči. Jeho úprava vám nezabere ani příliš času, stačí jen vědět, jak na to. Stačí vám k tomu jen hřebínek na pročísnutí, pinzeta, zrcátko (vhodné je přibližovací), vatový tampónek a pleťové tonikum nebo květová voda na následné zklidnění. K líčení si pak připravte oblíbený „nástroj“, na který jste zvyklá. Může to být tužka, stíny, fix nebo třeba tekutá linka na obočí.

Určete délku a tvar

Jako první je třeba zjistit, jaká délka obočí je pro vás ideální. To snadno zjistíte pomocí obyčejné tužky. Přiložte ji tak, aby směřovala od křídla nosu k vnějšímu koutku oka a pokračovala dál k obočí. Tak najdete přesný bod, kde by mělo obočí končit. Jeho začátek určíte snadno tak, že tužku od nosu povede naopak směrem k vnitřnímu koutku oka. Tohle pravidlo obecně platí pro všechny tvary obočí i tvary obličejů.

Tvar obočí nijak výrazně neměňte. Vždy platí, že k obličeji se nejvíce hodí přirozený tvar. Proto jen stačí upravit jeho délku a zbavit se chloupků, které přebývají.

Vytrhávání

Vytrhávání obočí není rozhodně nic příjemného. Začněte od vnější strany obočí a pokračujte směrem dovnitř. Zkuste vždy pokožku co nejvíce vypnout prsty a chloupky trhejte ve směru růstu a směrem nahoru. Po chvilce kůži povolte, zkontrolujte tvar obočí a pokračujte. Pinzetu vždy před samotným vytrháváním důkladně odmastěte, protože jinak po ní budou chloupky sklouzávat a vás to bude bolet.

Rada: Pamatujte na to, že nikdy neupravujte obočí v horní části, pouze s výjimkou pár chloupků, které by výrazně kazily jeho tvar.

Zklidnění

Ideální by bylo vytrhávat obočí před spaním, aby měla pokožka čas se do rána zklidnit, ale mnohem důležitější je denní světlo, které vám zajistí přesnost i rychlost vytrhávání. Když jste s tvarem obočí spokojená, naneste na vatový tampónek tonikum nebo květovou vodu a několikrát jemně přejeďte přes obočí. Pokud vás pokožka nepříjemně pálí a je zarudlá, zchlaďte ji kostkou ledu.

Vybarvení

Hustotu a objem obočí můžete snadno získat pomocí fixu nebo ostře ořezané tužky, kterou si pár chybějících chloupků krátkými tahy dokreslíte. Před tím ještě obočí učešte kulatým kartáčkem do požadovaného tvaru. Pokud chcete obočí orámovat, ideální je k tomu měkká tužka ve stejné barvě nebo stíny. Na závěr můžete pod obočí nanést ještě rozjasňovač, který vše zvýrazní.

Tipy na skvělé pomocníky k úpravě obočí najdete v galerii: