Jak si poradit s odrůstajícími nehty, když nemůžete ke své manikérce?

Chodíte pravidelně k manikérce na gelové nehty? Pak určitě právě teď řešíte, jak si v současné situaci doma poradit s odrosty. Máme pro vás pár tipů, které zvládnete i bez profesionální výbavy. 

Dříve byly dlouhé a zdobené gelové nehty považovány za jeden z módních přešlapů. Dnes se dají udělat tak krásně přirozené, hlavně díky gel laku, který vytváří mnohem tenčí vrstvu na nehtu. Na první pohled tak vůbec není poznat, že vaše perfektně upravené nehty jsou „malinko vylepšené“ rukou profesionálky.

Jenže, jakmile začnou gelové nehty odrůstat, je to mnohem viditelnější, než když vám odrůstá klasický lak. Jasně, normálně to není žádná tragédie, termín ke své manikérce na doplnění už jistě máte předem naplánovaný, ale co když nastane situace, jako je právě teď?

Do gelových nehtů by se správně nemělo zasahovat, ale když přijde nouze, můžete si doma trochu pomoci. Přeci jen upravené nehty jsou naší vizitkou, a to i když teď pracujeme z domova a na nákup si bereme ochranné rukavice.

Jak na odrostlé umělé nebo gelové nehty

1. Nejdříve nehty zkraťte pilníkem (ideálně papírovým) na vyhovující délku. Bude to sice chvilku trvat, než vrstvu gelu upilujete, ale buďte trpělivá. Rozhodně se je nepokoušejte stříhat nůžkami nebo štípačkami na nehty.

2. Lehce přebrousit pilníkem můžete i horní vrstvu gelu. Díky tomu se vám v dalším kroku podaří lépe vyrovnat povrch mezi gelem a vaším nehtem. Jen pozor, ať si nepoškodíte nehtovou ploténkou. Pilujte opravdu jemně a opatrně.

3. Zbavte nehty důkladně prachu z pilování a vezměte si k ruce bezbarvý lak. Tím zkuste vyrovnat nesrovnalosti mezi vaším nehtem a gelem. Nejprve naneste alespoň dvě vrstvy jen na nehtové lužko a každou nechte důkladně zaschnout. Nakonec přelakujte celé nehty i s gelem.

4. "Vyberte správný odstín laku (ideálně světlejší mléčné odstíny nebo tmavé s leskem) a přelakujte celý nehet až od lůžka zároveň s odrostlým přechodem nehtu. Zalakujte precizně i konce volného okraje nehtu a použijte také nadlak, neboli topcoat," radí manikérka Hedvika Pivoňková ze studia OliOla.

Dobrý krycí efekt mají také laky se třpytkami, ale počítejte s tím, že jejich odlakovávání, chce hodně trpělivosti.

Pozor: Nikdy se nepokoušejte si gelovky doma sundat. Můžete si poškodit své nehty natolik, že už vám nikdy nenarostou kvalitní.

Jak na odrostlý gellak

Podle Hedviky Pivoňkové ze studia OliOla je vhodné gellak raději sundat, když máte velké odrosty, příliš dlouhé nehty nebo se na několika místech odchlipuje. Toto je ideální postup:

1. Narušte opatrně povrch gellaku papírovým pilníkem.

2. Poté namočte malé kousky vatového tamponku (střihněte je dle velikosti vašeho nehtu) v acetonu nebo acetonovém odlakovači a přiložte na nehty. Ty pak jednotlivě zabalte do aluminiové folie a vyčkejte 5-10min.

3. Po uplynutí dostatečné doby sundejte alobal i tamponky a setřete jimi gellak. Zbytky opatrně odstraňte pomerančovým dřívkem.

Tip manikérky: Nehtová kůžička i samotné nehty dostaly pořádně zabrat, a tak nezapomeňte na důkladnou péči. Vsaďte na výživové krémy, olejíčky a laky.