Jak připravit vlasy na léto? Vsaďte na oleje i masky a omezte fénování!

Přestože na vysněnou dovolenou v exotice to asi letos nevypadá, i během léta v Čechách nebo v Evropě dostanou vlasy pořádně zabrat. Poradíme vám, jak je na horké letní dny připravit, aby vám na podzim nezůstaly oči pro pláč. 

Zbavte se roztřepených konečků

My víme, zbavit se každého milimetru bývá hodně těžké, ale myslete na to, že vlasy zkrátka zkracovat potřebují. Budou totiž v první řadě vypadat mnohem zdravěji a kvalitněji. Proto neváhejte a co nejdřív se objednejte ke své kadeřnici nebo kadeřníkovi, ať jste na léto perfektně připravená.

Chraňte je

Přestože léto ještě není, už teď je ten pravý čas začít vlasy chránit před slunečními paprsky a teplým vzduchem. Až se k tomu přidá ještě časté opalování a koupání, budete ráda, že jste začala včas. Vsaďte na speciální ochranné spreje nebo krémy, které o vlasy také pečují. Ideální jsou ty s obsahem minerálů a vitamínů, které vlasy navíc vyživí a posílí.

Používejte olejíčky

Nebojte se! Nebudete mít ihned mastné vlasy. Tedy, pokud nanesete jen trochu oleje a vetřete ho pouze do délek a konečků. U kořínků nemá co dělat! Uvidíte, jaké umí zázraky. Vlasy nebudou vysušené, ale naopak lesklé, živé a zářivé. Vsaďte na přírodní oleje, naprosto nejlepší na vlasy je arganový a makadamiový, ale i olejová séra, která obsahují více rostlinných olejů a extraktů, vám dobře poslouží.

Hydratujte

Pokud je nepoužíváte celoročně, zařaďte právě teď do pravidelné péče hydratační šampony, kondicionéry i masky. Regenerující a hydratační masku si dopřejte klidně jednou týdně. Nebudete litovat! Pořiďte si také univerzální květovou vodu, kterou můžete kdykoliv během dne osvěžit nejen své vlasy, ale také pleť.

Omezte fény, žehličky i kulmy

Když budete při stylingu dodržovat všechna pravidla, nemusíte se fénování, žehlení ani kulmování úplně vzdát. Ale myslete na to, že vlasy budou vystavovány vysokým teplotám, a tak jim příliš nepomůže, když je každý den ještě horkým vzduchem vyfoukáte. Omezte také stylingové přípravky, jako jsou laky na vlasy či tužidla, které vlasy zbytečně zatěžují. Vyměňte je za slané spreje, které dodají vlasům ten pravý letní vzhled, a ještě je vyživí.

Noste klobouky

Ne každé z nás sluší klobouky a kšiltovky, ale kromě toho, že jsou to módní doplňky, mají také ochrannou funkci. Noste je, když víte, že budete celý den na přímém slunci, nebo na opalování. Ochrání nejen vaše vlasy, ale také pleť například před nežádoucími pigmentovými skvrnami.

Tipy na vlasové produkty najdete v galerii: