Pleťové oleje: Co všechno umí? A hodí se i pro mastnou pleť?

Pleťové oleje dokáží zázraky! Stačí si jen vybrat ten pravý, správně ho nanášet a vaše pleť bude jako vyměněná. 

Jak oleje správně aplikovat

Abychom pleťovým olejem dodali pleti maximum, je vždy potřebné jej nanášet na vlhkou pleť – ať už po sprše či osvěženou tonikem či květovou vodou. Vytvoříme tak emulzi vody v oleji, která je pokožce přirozená, která chrání kožní film, regeneruje a je rovněž nosičem řady prospěšných látek – vitamínů, minerálů, éterických olejů. Pleťového oleje nanášíme na celý obličej jen tři kapičky, v emulzi s vodou se pak i lépe vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a je skvělý i jako podklad pod make-up.

Oblíbený pleťový olej můžeme kápnout i do krému jako extra péči na noc či výživnou masku. Pleťové oleje jsou dnes k dostání i pro mastnou pleť, jsou pak namíchány speciálně tak, aby neucpávaly póry a dokázaly regulovat tvorbu vlastního mazu. Vždy však záleží na výsledné kompozici, použitých rostlinných i éterických olejích. Právě olejová kosmetika má na kontě řadu případů těžkého akné, které zvládla zcela vyléčit či zásadně pomoci.

Co všechno oleje dokáží

„Miluju pleťové oleje, jelikož hrají zásadní roli v péči o pokožku už tím, že podporují přirozený kožní film, který zajišťuje – mimo jiné – mechanickou odolnost kůže, zabraňuje vysychání a podle toho, jak se k němu chováme, je buď méně, nebo více propustný. Od toho se mimo jiné zase odvíjí, jak naše pokožka vypadá, jak je odolná vůči životnímu prostředí, stresu či slunečnímu záření, a tedy i jak rychle stárne,“ říká BIO blogerka Lucie van Koten (Život podle Lucie).

Pleťové oleje jsou rovněž bohaté na řadu vitamínů, minerálů a dalších aktivních látek, jsou neředěné, tedy maximálně koncentrované a při jejich výrobě není potřeba konzervantů. Pravidelným používáním pleťových olejů vaše pleť zkrásní, bude zdravá, hydratovaná, vláčná, vyživená a chráněná před nepříznivými vlivy okolí. Neméně důležitým benefitem pleťových olejů je také jejich vůně, která působí blahodárně i na naši psychiku.

Jaký olej si vybrat

Při výběru oleje vždy zkontrolujte jeho složení. Musí být čistě přírodní. Těm, které obsahují silikony, parabeny nebo minerální oleje, které jsou vyráběné z ropy, se vyhněte!

„Vždy záleží na dalších ingrediencích, které z rostlinných olejů udělají koktejl toho nejlepšího pro daný typ pleti: Potřebujete řešit akné? Sáhněte po cannabidiolu CBD, který se nachází v zelených částech konopí setého a je velice protizánětlivý. Řešíte suchou pleť? Pomoci může levandule či růže. Potřebujete zesvětlit či zjemnit jizvy nejen po akné? Dobrým pomocníkem bude čistý šípkový olej. A s otoky pod očima si zase poradí éterické oleje na rozproudění lymfy, například jalovec,“ radí Lucie van Koten.

Tipy na ty nejlepší pleťové oleje najdete v galerii: