Jak dosáhnout přirozeného looku? Pomozte si tónovaným krémem a gelovou tvářenkou!

Asi dobře víte, jak přirozeně sexy vaše tvář působí, když si zasportujete. Tváře zdravě zčervenají, vyplavené endorfiny vás hezky rozzáří a tvář se leskne přesně tak, aby to pořád vypadalo svěže. Jak ale takový look vykouzlit i mimo tělocvičnu? 

To že tenhle vysportovaný vzhled a v podstatě nahé líčení jsou sázkou na jistotu, dokazuje fakt, že už několik sezon po sobě jej spousta návrhářů stále volí pro své modelky v kampaních i na přehlídkách.

Svěží pleť

Cílem je vypadat, že jste strávila pět minut na józe, nikoli půl hodiny na spinningu. Klíčem k tomu je důkladná hydratace, protože na suché pleti žádnou podobnou svěžest nevykouzlíte. Těžké to ale bude i s klasickým make-upem, který má tendenci pokožku zmatňovat. Sáhněte tedy raději po tónovaném krému nebo klidně naneste vrstvu svého oblíbeného denního krému a na něj ještě třeba BB krém. Co na tom, že na obale píšou, že BB krém stačí. Nicméně, čím víc pigmentovaný bude, tím opatrněji s ním zacházejte a aplikujte ho třeba jen lokálně tam, kde to vaše pleť potřebuje. Pak ještě vezměte rozjasňující pudr a pomocí štětce jím přejeďte lícní kosti.

Šťavnaté rty

Jak bez rtěnky vykouzlit rty, které vypadají, jako byste právě dopila smoothie z lesních plodů? Tady jsou stěžejní správné postupy a produkty. V první řadě zbavte rty odumřelých buněk. Málokdo vyrábí peeling přímo na rty, tak je můžete natřít medem, který necháte chvíli působit, a pak je vydrhněte zubním kartáčkem. Kromě rtěnky se vyhněte i tužce na rty, obojí by totiž vypadalo příliš precizně. Místo toho sáhněte po balzámu, který podpoří přirozenou barvu rtů nebo je lehce tónovaný. Nemáte-li nic takového po ruce, vezměte rtěnku ve svěžím sytém odstínu, ale aplikujte ji jen prstem a ve velmi lehké vrstvě, a to na rty vyživené bezbarvým balzámem. Barvu rozetřete prstem, ať vypadá přirozeně.

Červené tváře

Dodejte své tváři vzhled, jako by byla zdravě prokrvená, a tím pádem rozzářená a přirozeně přitažlivá. Nejlépe k tomu poslouží krémová nebo gelová tvářenka v růžovo-červeném odstínu, kterou nanesete na vrchní hranu takzvaných jablíček. To je totiž místo, které i při sportu nejvíce zčervená. Schválně se někdy po tréninku prozkoumejte v zrcadle. Aby efekt nebyl až příliš výrazný, tvářenku jen konečky prstů vklepejte a lehce rozmažte do tváře. Díky tomu ani nebude vidět, že je váš svěží vzhled dílem nějakého líčidla. Malým množstvím tvářenky se ještě zlehka dotkněte hrany nosu – i tato místa totiž zčervenají, když sportujete.

Přirozené obočí a řasy

Také milujete efekt, který se vytvoří na řasách a obočí, když se vynoříte z vody? Jsou strukturované, hezky výrazné a tmavé, i když nenalíčené, a navíc působí velmi mladistvým dojmem. Dá se toho ale docílit i jednoduchým trikem. Obočí upravujte nikoli tužkou nebo stínem, ale zásadně gelem, který zajistí zdánlivě mokrý finiš. Nejde tentokrát o to, abyste obočí dodala dokonalý a plný tvar, naopak ho spíš rozcuchejte, respektive pročísněte směrem nahoru. Stejně snadný je i trik, kterým upravíte řasy. Kleštičkami je nejprve scvakněte a natočte přímo u kořínků a poté ještě jednou zhruba v polovině jejich délky.

Tipy na ideální produkty najdete v galerii:

Článek vyšel v magazínu Dieta.