.

. Zdroj: archiv firem

.
.
...
.
11
Fotogalerie

Testujeme v redakci: Které tekuté rtěnky vydrží na rtech a nevysušují?

Tekuté rtěnky jsou v posledních letech velmi oblíbené. Jejich aplikace je jednodušší než u těch klasických, většinou i déle vydrží a méně se rozmazávají. Kterou byste si měla rozhodně pořídit na léto?

Redaktorka Ženy.cz Andrea, 27 let: "Rtěnky používám denně. Mám jich doma už slušnou sbírku, a tak jsem při jejich výběru poměrně náročná."

Tekutá rtěnka, Sephora Collection

Tak téhle rtěnce nemám co vytknout. Praktické balení, které se vejde do každé kabelky. Úžasný odstín č. 55, který v mé sbírce ještě chyběl. Skvěle zkosený štěteček, pomocí kterého si vykreslíte rty během pár vteřin. Příjemná vůně, která nanášení ještě více zpříjemní. A v neposlední řadě dlouhá výdrž i hydratace, díky které nemám za hodinu rty jako křížalu. Prodává se více než v šedesáti různých odstínech, a tak tato rtěnka rozhodně nebude v mé sbírce jen ve světlounce fialovém odstínu, který jsem testovala.

+ praktické balení, hydratace, výdrž

.
. | Zdroj: archiv firem

Samozabarvovací lesk, Becca

S podobnými produkty už mám zkušenosti, první z nich byl přímo z Hong Kongu a fungoval skvěle. Jen jeho konzistence v podobě klasického jeleního loje nevydržela příliš dlouho, a tak jsem si nemohla produkt užít až do konce. Když jsem viděla balení se štětečkem, okamžitě jsem věděla, že to bude skvělé. Tento lesk díky své technologii pH reaguje na míru hydratace vašich rtů a poskytuje jim perfektně přizpůsobený odstín. Barva se na rtech objeví přibližně po jedné minutě. Mně se objevila jemně růžová, která působila naprosto přirozeně, a navíc vydržela klidně půl dne. Pokud nesnesete na rtech hutné rtěnky, tohle je přesně pro vás.

+ skvělý na léto, krásně hydratuje

- vyšší cena

.
. | Zdroj: archiv firem

Editorka Ženy.cz Irena, 42 let: "Rtěnku používám přibližně obden. Očekávám od ní, že nebude vysušovat."

Třešňový lesk na rty, Korres

Třešňový lesk od Korresu v odstínu 25 je hodně pigmentovaný, takže se dá použít i jako rtěnka. Má intenzívní nude odstín, takže rty zvýrazní. Po nanesení se hodně leskne, já osobně dávám přednost spíše méně nápadným variantám, ale po chvíli se tak akorát rozetře a výsledek je super – rty jsou výrazné, ale působí přirozeně. Lesk voní jemně po třešních, tak, že při nanášení si to užijete, ale pak vás neobtěžuje žádná intenzívní vůně. Nerozmazává se a rty nevysušuje, což je pro mne velké plus. Vydrží do prvního napití.

+ vůně, intenzívní odstín

...
... | Zdroj: archiv firem

Dvoufázová dlouhotrvající rtěnka, Dermacol

Tekutá rtěnka od Dermacolu pro mě byla milé překvapení. Je dvousložková, nejdřív se nanáší barevná složka a potom péče a lesk. Obojí rychle zasychá a poté, co se spojí dohromady, vydrží opravdu dlouho. Odstín 06 na mne byl docela výrazný, i když na první pohled nevypadal. Také mi chvíli trochu trvalo, než jsem našla správný grif, abych si druhou vrstvou nerozmazala tou první. Co se týče výdrže, tak deklarovaných 16 hodin to nebylo, ale v tomto směru jde o jednu z nejspolehlivějších tekutých rtěnek, co jsem vyzkoušela.

+ výborná výdrž

Redaktorka Ženy.cz Ivona, 34 let: "Mám ráda matné a méně nápadné odstíny. Tu pravou rtěnku jsem ještě nenašla."

Metalická rtěnka, Sephora Collection

Na testování této metalické rtěnky jsem dostala poměrně výrazný odstín, který pro mě nebylo snadné aplikovat. Hodně jsem s tím bojovala a pořád jsem musela rtěnku opravovat. Věřím, že kdybych měla světlejší odstín, bylo by to jednodušší, ale zrovna Vibrant Rose vyžaduje precizní aplikaci. Mně se bohužel nepodařila barva nanést rovnoměrně a na mých rtech tento metalický efekt nevypadal dobře. Odstín jako takový je ale krásný a rtěnka vůbec nevysušuje, což je obrovské plus.

+ nevysušuje rty

.
. | Zdroj: archiv firem

Dvoufázová dlouhotrvající rtěnka, Dermacol

Na jedné straně barevná báze, na druhé lesk a péče (bílá část) a překvapivě se aplikuje právě v tomto pořadí. Můj odstín byl velmi jemný, se třpytkami, což na mých tenkých rtech bohužel úplně nevynikne, ale umím si představit, že plnější tvar to příjemně oživí. Druhá fáze je nejen pečující, ale rovněž barvu zafixuje, a to na hodně dlouho – produkt slibuje výdrž šestnáct hodin, já jsem na tak dlouho barvu na rtech neměla, ale je pravda, že vydržela až do odlíčení. Nevýhodou je, že lehce vysušuje rty.

+ dlouhotrvající efekt

.
. | Zdroj: archiv firem

Redaktorka Ženy.cz Petra, 34 let: „Rtěnky miluji a neudělám bez nich ani krok."

Tekutá metalická rtěnka, Dermacol

Miluji zářivé barvy rtěnek, výrazné červené a růžové, tak proč nevyzkoušet něco stejně výrazného. O tekutých rtěnkách se říká, že skvěle drží, tolik se nesmývají a vypadají po celý den stejně intenzivně. Souhlasím. Rtěnka se pomocí aplikátoru pár tahy krásně nalíčí, rty jsou sametové a vláčné, barva drží, na rtech je jako druhá kůže. Nepotřebujete často přelíčit, za večer jsem jen doladila koutky. Jen na ten odstín jsem si musela dlouho zvykat. Je to hodně intenzivní čokoládová a když si ji nalíčíte, je z vás rázem jiný člověk, absolutně. Doporučuji spíše na párty a večerní líčení, na den je to, dle mého názoru, příliš. Ani nejrudější rtěnka není tak výrazná.

+ perfektně drží, nestírá, rty vláčné

.
. | Zdroj: archiv firem

Dlouhotrvající matná rtěnka, Maybelline

Růžovou můžu, tenhle odstín je sice hodně sladce růžový, ale k opálené pleti, hnědě nalíčeným očím, bílému triku a džínům se hodí. Má perfektní matný efekt, hned se vpije, aplikátor je šikovně zakřivený, že můžete dobře rty nalíčit. Když ale dáte silnější vrstvu, rty lepí. Nestane se z ní vaše druhá kůže, hodně rtěnku cítíte na rtech, je taková těžší. Vydrží déle, neotírá se ani neslíbává, ale lepí.

+ sytý odstín, dobrý aplikátor

- rty lepí

.
. | Zdroj: archiv firem

Editorka webu Mojezdravi.cz Katka, 38 let: "Rty si líčím jen příležitostně, takže nemám svou oblíbenou rtěnku. Ale ráda zkouším různé odstíny."

Rtěnka s matným efektem, Yves Rocher

Matná tekutá rtěnka od Yves Rocher se mi líbila kvůli skvělému štětečku. Výrobce nabízí širokou škálu barev a vybere si opravdu každý. Já jsem na testování dostala odstín 105, což je velmi výrazná barva, ve které jsme se zpočátku necítila úplně příjemně. Takže to, že vydržela celý den i přes oběd, mi vlastně tak velkou radost neudělalo. Nicméně v objektivním měřítku je to skvělá vlastnost. Aplikace je jednoduchá a příjemná, rty nejsou příliš vysušené.

+ pěkný štěteček, hezký obal, dlouho vydrží

.
. | Zdroj: archiv firem

Matná tekutá rtěnka, Dermacol

Tato rtěnka se dobře nanáší a je příjemná na rty. Po použití jsem měla pocit hebkých, nevysušených rtů. Příjemně mě překvapil matný tón rtěnky, protože na něj nejsem u tekutých rtěnek zvyklá. Rtěnka mi vydržela několik hodin. Celkově jsem byla s výrobkem moc spokojena. Jediné, co by mohlo být lepší, je tvar štětečku, který mám raději plošší, ale i tak je aplikace bezproblémová.

+ dobrá konzistence, dlouhá výdrž - špičatý kartáček

.
. | Zdroj: archiv firem