Hydratační mlha: Vychytávka, kterou byste měla mít v létě neustále u sebe!

Pleťové spreje se v parném létě postarají o okamžité osvěžení, ale mohou pro vaši pokožku udělat mnohem víc. Nevěříte?

I když je pravidelná aplikace hydratačního přípravku nedílnou součástí vaší ranní rutiny, nedokáže nikdy úplně zabránit tomu, aby pleť v průběhu dne neztrácela svoji vláhu. Podíl na tom mají nejen přirozené pochody uvnitř vaší pokožky, ale také venkovní prostředí nebo třeba klimatizace či topení v místnosti. A pokud jde o letní parna, rychlost, s jakou mizí, se mnohonásobně zvyšuje. Klíčové proto je opakovaně pokožku zavlažovat. Jenom tak zůstane pružná a zářící.

Určitě jste se už setkali s tím, že když pleť dosáhne stavu maximální vyprahlosti, stává se mdlou a můžete cítit nepříjemné pnutí. A jako na potvoru se tyhle pocity objevují nejčastěji během odpoledne, když tím posledním, na co bychom měli právě čas, je důkladné odlíčení a očištění pleti, nanesení hydratačního přípravku a opětovná aplikace make-upu. A v takovou chvíli může být řešením právě pleťová mlha. Tisíce drobných kapek je obvykle možné aplikovat i přes make-up, aniž by ho poškodily, a dodat tak pleti okamžitou vzpruhu.

Více než jen H2O

Pleťové mlhy jsou mnohem víc než jen obyčejné vodní spreje. Kdyby to totiž bylo tak jednoduché, stačilo by si pořídit rozprašovač na květiny a naplnit ho vodou z vodovodu nebo destilovanou vodou, chcete-li. Háček je ale v tom, že voda vám sice poskytne okamžité osvěžení a úlevu, ale nedokáže pleť hydratovat. Kdyby tomu tak bylo, byla by tím nejlepším hydratačním přípravkem sprcha. Ale schválně si někdy všimněte, jak vypadá vaše pokožka poté, co ji opustíte. Ve většině případů volá po okamžité hydrataci.

Pleťové mlhy naproti tomu obsahují ingredience udržující vláhu v pokožce, jako je glycerin nebo kyselina hyaluronová, stejně jako další látky, které podpoří její zdraví. Některé dokonce slibují napravení škod způsobených modrým světlem obrazovek. Jen si buďte jistí, že vámi zvolený přípravek neobsahuje alkohol, který by vaši pokožku spolehlivě proměnil ve vyprahlou poušť.

Mentální refresh

Zatím jsme ale mluvili jen o tom, že pleťové mlhy obnoví hydrataci vaší pokožky a posílí její buňky. Jejich použití vás však osvěží také po psychické stránce. Samotná aplikace, při které na chvilku zavřete oči a zklidníte se, působí jako rychlá mikronávštěva spa. A k tomu si připočtěte ještě aromaterapeutické účinky použitých vonných esencí – například citrusy vám dodají energii a osvěží vás, zatímco růžová voda uklidňuje.

Tipy na hydratační mlhy najdete v galerii: