Beauty předsevzetí na rok 2019: Konečně perfektní obočí! Jak na to? | Ženy.cz
 


Beauty předsevzetí na rok 2019: Konečně perfektní obočí! Jak na to?

27. prosince 2018 • 06:00
• Foto: iStock.com

Dříve celkem opomíjený detail obličeje je už několikátou sezonu středem zájmu. A jen tak se to měnit nebude. Jestli jste doposud svému obočí nevěnovala tu správnou péči, možná je ten pravý čas to přehodnotit.

-->

Jestli se divíte, proč se okolo dvou řádek chloupků nad očima tolik nadělá, zkuste je jednou jen tak pro zajímavost překrýt make-upem. Zjistíte totiž, jak důležitou úlohu v obličeji hrají. A taky, jak významně můžou změnit výraz tváře. Trend osmdesátých let, kdy se obočí prakticky celé vytrhávalo a místo něj se tužkou kreslila tenká čára, je naštěstí tentam. Všechny dámy díky tomu působily velepřísně a nekompromisně. Opačný extrém pak přinesla modelka Natalia Vodianova, jejíž široké a rádoby neupravené obočí šokovalo. Upoutávalo více pozornosti než spodní prádlo, kterému dělá reklamu... Aktuální éra přirozenosti však vyznává „něco mezi“. A obnáší jediné – vystihnout lichotivý tvar a odstín chloupků a pravidelně je usměrňovat.

Správný rám

Než vychytáte ideální proporce, budete chvilku zaměřovat. Obočí by totiž mělo v prvních dvou třetinách stoupat, v poslední pak klesat. Navíc nemá být ani příliš dlouhé, ani krátké. Jak to všechno zjistíte? Uchopíte dvě špejle, jednou z nich spojíte vnější kraj nosní dírky s vnitřním koutkem oka, druhou ten samý kraj nosu ale s vnějším koutkem oka. Vzdálenost mezi špejlemi vám ukáže, jaká délka je pro váš obličej ideální. Další chvilka geometrie vás čeká při zjišťování nejvyššího bodu obočí – ten by měl být při přímém pohledu do zrcadla vždy nad zorničkou mírně do strany. Na šířku obočí žádná měřítka neexistují, u toho už se musíte řídit citem. Každopádně platí, že čím užší, tím přísnější výraz a čím naopak hustší, tím extravagantnější. 

Nutné korekce

Při nejméně oblíbené části – vytrhávání přebytečných chloupků – pamatujte, že se začíná odspodu, aby oblouky opticky nepadaly, a že se musíte zbavit i jemného chmýříčka, které může házet nežádoucí stíny. Kvůli zmírnění bolesti napněte pleť mezi dva prsty a trhejte každý chloupek zvlášť po směru růstu. U zvýrazňování odstínu se řiďte barvou vlasů nebo odrostů (pro běžné nošení; jinak je dovoleno experimentovat). Výběr konzistence záleží na vašich preferencích a zručnosti, jen u stínů a gelu budete potřebovat speciální štěteček. Na samý závěr chloupky vždy pročešte a zafixujte řasenkou na obočí, popřípadě rozsviťte nejvyšší bod pod oblouky rozjasňovačem.

Bez starostí

Jestliže k vám příroda nebyla štědrá a dokreslování prázdných míst v obočí už se vám zajídá, zkuste metodu permanentního make-upu tzv. microblading od značky PhiBrows (cca 6500 Kč; info na www.lk-mikropigmentace. cz). Precizní „dokreslení“ chybějících chloupků totiž působí natolik přirozeně, že nikdo ani nezapochybuje, že byste se tak nenarodila! Metoda je takřka bezbolestná a výsledek vydrží přibližně rok a půl.

Pomocníky na domácí úpravu obočí najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie

8 fotografií

Článek vyšel v listopadovém čísle časopisu Moje psychologie. Aktuálně je na stáncích lednové číslo s Helenou Houdovou na titulce. Objednat si ho můžete i přes sms. Jak na to?

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

PSYCHOLOGIE1901W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: PSYCHOLOGIE1901W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje Czech News Center, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz.

Autor: Martina Polachová
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy