5 kroků, jak v létě správně hydratovat pleť!

Sluneční paprsky, koupání v bazénu, v moři. Krásná představa pro všechny milovníky letních měsíců. Ale zatímco naše duše plesá, pleť doslova trpí! Díky pravidelné a důkladné péči se ale nemusíte po létě cítit jako rozinka, naopak bude vaše pleť krásně opálená a zároveň svěží jako nikdy dřív. 

1. Peeling, 1x týdně

Pravidelným peelingem obličeje a krku odstraníte odumřelé buňky a kůže bude nejenom mnohem svěžejší, ale také mnohem lépe přijme další péči. Jemnými krouživými pohyby aplikujte peeling a masírujte kůži alespoň tři minuty. Poté opláchněte teplou vodou nebo setřete vlhkou žínkou či ručníkem. A hlavně se nebojte, že obrušováním odstraníte opálení. Kožní barvivo se smýt nedá. Naopak se vaše pleť po pravidelném používání peelingu bude mnohem snadněji a rychleji opalovat do bronzova.

Gelový peeling Hydra Végétal, Yves Rocher, 249 Kč

2. Čištění pleti, 2x denně

V létě je obzvláště potřeba čistit pleť opravdu důkladně, a to ráno i večer bez ohledu na to, jestli jste nalíčená, nebo ne. Ráno většinou stačí obličej očistit micelární vodou nebo odličovacím mlékem, večerní péče by měla být důkladnější. Vsaďte na čisticí gely nebo oleje a nakonec aplikujte tonikum.

Hydratační odličovací mléko Hydra Végétal, Yves Rocher, 225 Kč

3. Denní krém, 1x denně

Naprosto ideální jsou v létě hydratační krémy s SPF, které ochrání pleť před slunečními paprsky. Navíc nejsou hutné, takže je klidně můžete nanést pár minut před samotným líčením. Nemusíte se bát, že bude vaše pleť mastná, protože letní hydratační krémy se rychle vsáknou do pokožky. Díky nim bude pleť celý den hydratovaná, svěží a rozjasněná.

Fluid s vysokým ochranným faktorem, SPF 50, Sothys, 1070 Kč

4. Noční sérum, 1x denně

Regenerační sérum Absolue, LANCÔME, 5031 Kč

5. Hydratační mlhy, kdykoliv

Skvělým parťákem do rozpálených letních dnů jsou hydratační mlhy a květinové vody. Kdykoliv, ať už během opalování, v práci nebo třeba v letadle, když pocítíte, že je vaše pleť unavená, nastříkejte je ze vzdálenosti zhruba deseti centimetrů na obličej. Přípravek vás osvěží, pleť hydratuje a zklidňuje a zároveň se nemusíte bát, že byste si zničila líčení.

Přírodní růžová voda s vřídelní solí pro čištění, hydrataci a zpevnění pleti, Manufaktura, 295 Kč

Tipy na produkty najdete v galerii: