Voděodolné řasenky, které vás nezradí na svatbě ani na koupališti!

Řešíte, jak si neponičit make-up, když slzíte na svatbě nebo milujete chvilky u bazénu? Pak je určitě voděodolná řasenka v létě vaším skvělým parťákem. Ne každá z nich ale funguje tak, jak má.

Voděodolné řasenky jsou pro horké letní dny jako stvořené. Mají ovšem i své stinné stránky. Jejich odlíčení bývá dost složité a řasy při něm poměrně trpí. Řasenka totiž drží doslova jako přibitá! Takže se často stává, že si několik řas při odlíčení vytrhnete nebo se ráno vzbudíte jako panda, protože se vám zbytky řasenky, na kterou už vám nezbyly síly, rozpatlaly všude kolem očí. A právě proto se nedoporučuje voděodolné řasenky používat pravidelně.

Jsou ovšem okamžiky, kdy vám poslouží tak skvěle, že její náročné odličování se bude zdát jako banalita. Voděodolnou řasenku naneste rozhodně na svatbu, ať už vaší vlastní nebo třeba kamarádky. Nikdy totiž nevíte, kdy přijde dojemný moment a váš dokonalý make-up se promění v líčení frontmana dříve populární emo kapely Tokio Hotel. Další výhodou je i to, že voděodolné řasenky se většinou nedrolí ani neobtiskávají, a tak budou vaše řasy dokonalé nejen celý den, ale i v noci, když se svatební večírek protáhne.

Voděodolné řasenky vydrží i koupání, opalování nebo sportování. Počítejte však s tím, že když budete plavat pod vodou, řasenka se sice nerozmaže, ale řasy se vám slepí. Pokud jste vyloženě vodní typ a bez stojky v bazénu nebo šipky zkrátka nevydržíte, raději se vůbec neličte.

A jak se tedy nejlépe voděodolné řasenky zbavit, aby řasy co nejméně trpěly? Vsaďte na odličovací olej. Ten naneste na tamponek, který přiložte na oko a nechte klidně minutu působit. Hlavně řasy nedrhněte ani na ně zbytečně netlačte, aby se nepolámaly. Po působení oleje jemnými pohyby zkuste setřít řasenku, vemte nový tamponek a znovu ho přiložte na oči a nechte působit. Jedině tak řasenku dokonale odlíčíte, aniž byste si poškodila řasy.

Tipy na voděodolné řasenky najdete v galerii: