...

... Zdroj: red

Super tělo do plavek? S našimi tipy to zvládnete!

Na zformování postavy, problematických partií a zbavení se pár kilogramů není nikdy pozdě, dokonce ani když už je letní sezona za dveřmi. Prozradíme vám, jak vylepšit vaše křivky, abyste se i na pláži cítila sebejistě.

Jakkoli se všechny těšíme na sluníčko a teplé dny, kdy se nebudeme muset halit do svetrů, svým způsobem nás tohle období také dost děsí. Odhalování totiž mívá své meze, málokdo se vyloženě těší, až vystaví své tělo v plavkách, někdo má dokonce problém i s krátkou sukní. Pojďme si říct, že často by stačilo nebýt k sobě tolik kritická, anebo naopak měřit všem stejným metrem jako sobě. Až se pak totiž na jakékoli pláži rozhlédnete, modelek od Victoria’s Secret najdete jen velmi málo.

Nicméně je jasné, že nejde o to, jak vypadají v plavkách ostatní, ale jak se v nich cítíte vy sama. Pokud chcete začít řešit výraznou nadváhu, musíme vám realisticky říct, že dvaceti kilogramů vás zbaví jen dlouhodobá, vytrvalá a poctivá změna životního stylu, ideálně v kombinaci s odborníkem na výživu i cvičení. Jestli ale potřebujete jen doladit běžné nedostatky, jako je pár kilo navíc, povolené svaly nebo celulitida, jste na správném místě. Na následujících stranách totiž najdete podrobný plán, rychlé tipy, účinné cviky, ale i triky, jak nedostatky zamaskovat.

A můžete na sobě začít pracovat hned. Jak na to?

Dál od lákadel

Ať už jsou vaší největší neřestí sladkosti nebo slané brambůrky, nejlépe se jim odolává prostě tak, že nemáte žádné v dosahu. Okamžitě proto běžte vyklidit polici, kam si tyhle dobroty schováváte. Nemusíte je vyhazovat, obdarujte třeba sousedy. Co doma nemáte, nesníte. Funguje to stejně, jako když vyléčený alkoholik nemá doma alkohol a bývalý kuřák se vyhýbá lidem s cigaretou v ruce.

Omezte výběr

S jídelníčkem to není jednoduché, a naopak je celkem věda najít přístup, který vám bude vyhovovat, bude vás bavit a hlavně bude fungovat. Je ale přinejmenším jedna věc, která funguje vždycky. Když si připravujete salát, nedávejte do něj šest druhů zeleniny a ještě maso a sýr, ale jen tři ingredience. Když si připravujete ovocnou mísu, mějte v ní jen tři druhy ovoce. Totéž platí o kaši, kterou si připravujete ke snídani, i jakémkoli dalším jídle. Čím více různých přísad totiž má, tím více podporuje vaši chuť.

Zbavte se vody

Že máte dostatečně pít z mnoha různých důvodů, už jste slyšela milionkrát. Je to důležité paradoxně také proto, abyste se zbavila vody, kterou vaše tělo možná zadržuje. To bývá velmi častým důvodem, proč míváte pocit nateklosti, vyčítáte si, jak jsme zase mohla přibrat, když v jídle jsme přitom nehřešila. Zkuste se odvodnit a uvidíte, že vaše křivky hned prokouknou.

Základní informaci o tom, jestli máte nadváhu, vám dá naše BMI kalkulačka.