Hubneme do plavek, příběh druhý: Vždycky jsem byla kulička, říká Libuše | Ženy.cz
 

Hubneme do plavek, příběh druhý: Vždycky jsem byla kulička, říká Libuše

6. dubna 2018
Proč se rozhodla hubnout Libuše? • Zdroj: redakce

Další z našich finalistek je Libuše Dvořáková. Snažila se zhubnout po porodu, něco se podařilo, ale pak se hubnutí zastavilo. Kde udělala chybu a co na to říkají odborníci?

"Hubnu zhruba od 15 let, kdy jsem si začala uvědomovat svoje tělo. Vždycky jsem byla kulička, jenom v 15 letech jsem měla 180 cm a 56 kg. V té době jsem ale nebyla spokojená se svým břichem, a tak začal kolotoč diet, který mi pravidelně ročně přidával 3,5 kg,“ vzpomíná sympatická maminka dvou dětí na své první pokusy o hubnutí. „Mým nejšílenějším omylem byla mléčná dieta, to mi bylo kolem dvaceti. Téměř 14 dní jsem nic nejedla, a pak jsem se ,dožrala‘,“ směje se.

V porodnici 123 kg

Po porodu druhého dítěte (rodit odcházela s váhou 123 kg) se Libuše rozhodla pustit do hubnutí „navážno“. Za půl roku se jí podařilo shodit asi 22 kg, ale pak se hubnutí zastavilo. V rámci Hubneme do plavek by ráda shodila 8 kg, aby pokořila hranici 30 kg, a pokud by to šlo, tak ještě dalších 5 kg navrch. Nejtěžší pro ni prý bude překonat vlastní nedočkavost, protože už teď se těší na výsledek a nejraději by se pořád vážila, aby viděla, zda to funguje.

Svůj vztah k jídlu popisuje Libuše takto: „Teď už jím, abych žila. Obě těhotenství, kdy jsem měla nevolnosti až do porodu, mě naučila střídmosti a pravidelnosti. A to si držím dodnes.“ Za svůj největší dietní hřích tak považuje jako spousta maminek ochutnávání od dětí. Pokud jde o sport, Libuše cvičí pravidelně pětkrát týdně hodinu na elipticalu a poté ještě 15 minut posiluje podle programů na YouTube.

Věk: 32 let Výška: 181 cm Váha: 89 kg Zaměstnání: rodičovská dovolená, předtím manažerka logistiky Můj cíl: mít zdravé tělo s ideální skladbou, abych minimalizovala zdravotní rizika

Podívejte se na Libušin příběh:

Proč se rozhodla hubnout Libuše? VIDEO David Hanuš

Příběh třetí finalistky Šárky Hamanové můžete najít zde.

A co si o jejím životním stylu myslí přední specialista na výživu Petr Havlíček a fitness trenér Vít Živný?

Autor: redakce Dieta
Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!