Video placeholde

Hubneme do plavek, příběh druhý: Vždycky jsem byla kulička, říká Libuše

Další z našich finalistek je Libuše Dvořáková. Snažila se zhubnout po porodu, něco se podařilo, ale pak se hubnutí zastavilo. Kde udělala chybu a co na to říkají odborníci?

"Hubnu zhruba od 15 let, kdy jsem si začala uvědomovat svoje tělo. Vždycky jsem byla kulička, jenom v 15 letech jsem měla 180 cm a 56 kg. V té době jsem ale nebyla spokojená se svým břichem, a tak začal kolotoč diet, který mi pravidelně ročně přidával 3,5 kg,“ vzpomíná sympatická maminka dvou dětí na své první pokusy o hubnutí. „Mým nejšílenějším omylem byla mléčná dieta, to mi bylo kolem dvaceti. Téměř 14 dní jsem nic nejedla, a pak jsem se ,dožrala‘,“ směje se.

V porodnici 123 kg

Po porodu druhého dítěte (rodit odcházela s váhou 123 kg) se Libuše rozhodla pustit do hubnutí „navážno“. Za půl roku se jí podařilo shodit asi 22 kg, ale pak se hubnutí zastavilo. V rámci Hubneme do plavek by ráda shodila 8 kg, aby pokořila hranici 30 kg, a pokud by to šlo, tak ještě dalších 5 kg navrch. Nejtěžší pro ni prý bude překonat vlastní nedočkavost, protože už teď se těší na výsledek a nejraději by se pořád vážila, aby viděla, zda to funguje.

Svůj vztah k jídlu popisuje Libuše takto: „Teď už jím, abych žila. Obě těhotenství, kdy jsem měla nevolnosti až do porodu, mě naučila střídmosti a pravidelnosti. A to si držím dodnes.“ Za svůj největší dietní hřích tak považuje jako spousta maminek ochutnávání od dětí. Pokud jde o sport, Libuše cvičí pravidelně pětkrát týdně hodinu na elipticalu a poté ještě 15 minut posiluje podle programů na YouTube.

Věk: 32 let Výška: 181 cm Váha: 89 kg Zaměstnání: rodičovská dovolená, předtím manažerka logistiky Můj cíl: mít zdravé tělo s ideální skladbou, abych minimalizovala zdravotní rizika

Podívejte se na Libušin příběh:

Video placeholde

Příběh třetí finalistky Šárky Hamanové můžete najít zde.

A co si o jejím životním stylu myslí přední specialista na výživu Petr Havlíček a fitness trenér Vít Živný?