...

... Zdroj: Lucie Robinson

Hubneme do plavek: Co na jídelní návyky finalistek říká odborník Petr Havlíček?

Daniela, Libuše a Šárka. To jsou tři statečné dívky, které se rozhodly pustit se do boje s kily navíc s pomocí časopisu Dieta a projektu Hubneme do plavek. Každá má svůj cíl a také svůj problém. Jak vidí jejich šance přední český výživový specialista Petr Havlíček?

Daniela je věčná dietářka a jak sama říká, vždy byla holka krev a mlíko.

"Danieliným problémem není ani tak nepravidelnost jídla jako to, že téměř nejí nebo jí jen velmi málo," říká Petr Havlíček. "Bohužel odmalinka poslouchá, že by neměla tolik jíst, tak to dovedla do naprosté dokonalosti. Po většinu dní toho opravdu moc nesní a její kalorický příjem se pohybuje okolo 700 kalorií! Důležité u Daniely bude udržet pozitivní přístup k hubnutí. Má zažité, že dieta buď nefungovala, nebo sice něco zhubla, ale vzápětí dvakrát tolik přibrala. Musí tedy změnit přístup ke zdravému životnímu stylu, zjistit, že funguje, a nepřemýšlet o dietách. To pro nás bude největší oříšek."

Celý Danielin příběh si můžete přečíst zde:

Libuše má za sebou také spoustu zkušeností s dietami. Nabrala ale hodně během těhotenství a ačkoliv se jí po porodu něco podařilo shodit, není to ještě ideál.

"Libuše říká, že její dietní chybou je, že nesní vše, co by měla. Podle mého názoru se bojí velikosti porcí," soudí Petr Havlíček. "Podařilo se jí zhubnout a teď má strach se najíst, aby znovu nepřibrala. V jejím případě bude největší obtíž zlomit to, jak o jídle přemýšlí. Zda je možné ovlivnit velikost břicha, je otázka spíše na fyzioterapeuta nebo trenéra. Libuše věří autoritám i sama sobě a díky této kombinaci dokáže uspět."

Celý Libušin příběh si můžete přečíst zde:

Poslední finalistkou je sportovkyně Šárka, která je velká sportovkyně, a přesto má kila navíc.

"Jak je možné, že Šárka i přes svou snahu a dosavadní spolupráci s odborníky přibírá, netuším," komentuje dívčin stav Petr Havlíček. "Hodně se hýbe, je aktivní sportovkyně, je možné, že zásadní bylo v tomto směru těžké životní období, kdy začala nabírat na váze. Jako aktivní sportovkyně bude mít Šárka vyšší energetický příjem, což znamená i pestřejší a vydatnější jídelníček. Důležité bude správně rozhýbat metabolismus. Je totiž zvyklá na vysokou zátěž a nízký energetický příjem."

Celý Šárčin příběh si můžete přečíst zde:

Dívky budou nejen pod vedením Petra Havlíčka zdravě jíst, budou se také za asistence trenéra Víta Živného správně hýbat. Co jim doporučí a jaké vidí jejich největší chyby, si přečtěte zase zítra!