Hubneme do plavek: Co na jídelní návyky finalistek říká odborník Petr Havlíček? | Ženy.cz
 


Hubneme do plavek: Co na jídelní návyky finalistek říká odborník Petr Havlíček?

8. dubna 2018
Hubneme do plavek: Co na jídelní návyky finalistek říká odborník Petr Havlíček?
• Foto:redakce Dieta

Daniela, Libuše a Šárka. To jsou tři statečné dívky, které se rozhodly pustit se do boje s kily navíc s pomocí časopisu Dieta a projektu Hubneme do plavek. Každá má svůj cíl a také svůj problém. Jak vidí jejich šance přední český výživový specialista Petr Havlíček?

Daniela je věčná dietářka a jak sama říká, vždy byla holka krev a mlíko.

"Danieliným problémem není ani tak nepravidelnost jídla jako to, že téměř nejí nebo jí jen velmi málo," říká Petr Havlíček. "Bohužel odmalinka poslouchá, že by neměla tolik jíst, tak to dovedla do naprosté dokonalosti. Po většinu dní toho opravdu moc nesní a její kalorický příjem se pohybuje okolo 700 kalorií! Důležité u Daniely bude udržet pozitivní přístup k hubnutí. Má zažité, že dieta buď nefungovala, nebo sice něco zhubla, ale vzápětí dvakrát tolik přibrala. Musí tedy změnit přístup ke zdravému životnímu stylu, zjistit, že funguje, a nepřemýšlet o dietách. To pro nás bude největší oříšek."

Celý Danielin příběh si můžete přečíst zde:

Libuše má za sebou také spoustu zkušeností s dietami. Nabrala ale hodně během těhotenství a ačkoliv se jí po porodu něco podařilo shodit, není to ještě ideál. 

"Libuše říká, že její dietní chybou je, že nesní vše, co by měla. Podle mého názoru se bojí velikosti porcí," soudí Petr Havlíček. "Podařilo se jí zhubnout a teď má strach se najíst, aby znovu nepřibrala. V jejím případě bude největší obtíž zlomit to, jak o jídle přemýšlí. Zda je možné ovlivnit velikost břicha, je otázka spíše na fyzioterapeuta nebo trenéra. Libuše věří autoritám i sama sobě a díky této kombinaci dokáže uspět."

Celý Libušin příběh si můžete přečíst zde:

Poslední finalistkou je sportovkyně Šárka, která je velká sportovkyně, a přesto má kila navíc.

"Jak je možné, že Šárka i přes svou snahu a dosavadní spolupráci s odborníky přibírá, netuším," komentuje dívčin stav Petr Havlíček. "Hodně se hýbe, je aktivní sportovkyně, je možné, že zásadní bylo v tomto směru těžké životní období, kdy začala nabírat na váze. Jako aktivní sportovkyně bude mít Šárka vyšší energetický příjem, což znamená i pestřejší a vydatnější jídelníček. Důležité bude správně rozhýbat metabolismus. Je totiž zvyklá na vysokou zátěž a nízký energetický příjem."

Celý Šárčin příběh si můžete přečíst zde:

Dívky budou nejen pod vedením Petra Havlíčka zdravě jíst, budou se také za asistence trenéra Víta Živného správně hýbat. Co jim doporučí a jaké vidí jejich největší chyby, si přečtěte zase zítra!Autor:Ženy.cz
Klíčová slova:  Hubneme do plavekdieta
Jdi na homepage Zpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!