5 kroků, jak si perfektně vyfoukat vlasy!

Fénování je sice běžná věc, ale přijít mu na kloub trvá dlouho! Naštěstí pro vás máme tipy slavných kadeřníků, kteří se starají o vlasy například Gigi Hadid, Chrissy Teigen nebo Rosie Huntington-Whiteley. Když budete trénovat, zvládnete si i vy sama doma vyfoukat vysněný účes. 

Příprava je základ

Perfektně vyfoukaného účesu docílíte jen po umytí vlasů. Důležité je nešetřit s kondicionérem, který nechte klidně pět minut působit. Pak ho důkladně smyjte a usušte vlasy ručníkem z mikrovlákna, který je mnohem šetrnější než ten klasický. Následuje první fénování, jehož cílem je dostat z vlasů zhruba padesát procent vlhkosti. Nepotřebujete k němu hřeben, stačí jen prameny postupně prosoušet. A nezapomeňte, že nefénujeme vlasy v předklonu (proti směru růstu).

Využijte tužidlo

Když už z vlasů neodkapává voda a jsou spíše vlhké než mokré, naneste od konečků ke kořínkům pěnové tužidlo. Začněte od konce vlasů, pokračujte nanášením na délky, kde nemusíte pěnou šetřit. U hlavy a kolem obličeje jí naopak aplikujte méně. Pěnové tužidlo vám zajistí objemný účes, který vydrží klidně celý den.

Začněte předními prameny

A teď samotné foukání. Rozdělte si vlasy na čtyři partie – spodní, prostřední, horní a přední rámující obličej. Pak pomocí kulatého kartáče (ideální je průměr 7 a půl centimetru) vlasy postupně vysoušejte. Nejprve partii kolem obličeje, pak spodní, prostřední a nakonec horní.

Vždy fénujte shora

Fén držte při foukání rovnoběžně s obličejem, aby horký vzduch kopíroval směr růstu vlasů. Nikdy nefoukejte do vlasů ze strany a už vůbec ne zespoda. Správná vzdálenost fénu od vlasů na kartáči je dva a půl až tři centimetry. Blíž ho rozhodně nedávejte, ať vlasům zbytečně neškodíte.

Zafixujte lakem

Když jsou vlasy suché a v požadovaném objemu, nezapomeňte je na závěr zafixovat lakem na vlasy. Nanášejte ho rovnoměrně ve vzdálenosti třicet centimetrů od vlasů, jinak si ze vzdušného účesu vytvoříte nevzhlednou helmu.

Tipy na produkty, které vám usnadní fénování, najdete v galerii:

Nejlepší šampony na vlasy jsme pro vás otestovali zde.