Jjak si perfektně vyfoukat vlasy, aby účes držel a vlasy byly zdravé | Ženy.cz
 


5 kroků, jak si perfektně vyfoukat vlasy!

3. září 2019 • 06:00
• Foto:istock.com

Fénování je sice běžná věc, ale přijít mu na kloub trvá dlouho! Naštěstí pro vás máme tipy slavných kadeřníků, kteří se starají o vlasy například Gigi Hadid, Chrissy Teigen nebo Rosie Huntington-Whiteley. Když budete trénovat, zvládnete si i vy sama doma vyfoukat vysněný účes. 

Příprava je základ

Perfektně vyfoukaného účesu docílíte jen po umytí vlasů. Důležité je nešetřit s kondicionérem, který nechte klidně pět minut působit. Pak ho důkladně smyjte a usušte vlasy ručníkem z mikrovlákna, který je mnohem šetrnější než ten klasický. Následuje první fénování, jehož cílem je dostat z vlasů zhruba padesát procent vlhkosti. Nepotřebujete k němu hřeben, stačí jen prameny postupně prosoušet. A nezapomeňte, že nefénujeme vlasy v předklonu (proti směru růstu).

VlasyAutor: istock.com

Využijte tužidlo

Když už z vlasů neodkapává voda a jsou spíše vlhké než mokré, naneste od konečků ke kořínkům pěnové tužidlo. Začněte od konce vlasů, pokračujte nanášením na délky, kde nemusíte pěnou šetřit. U hlavy a kolem obličeje jí naopak aplikujte méně. Pěnové tužidlo vám zajistí objemný účes, který vydrží klidně celý den. 

VlasyAutor: istock.com

Začněte předními prameny

A teď samotné foukání. Rozdělte si vlasy na čtyři partie  spodní, prostřední, horní a přední rámující obličej. Pak pomocí kulatého kartáče (ideální je průměr 7 a půl centimetru) vlasy postupně vysoušejte. Nejprve partii kolem obličeje, pak spodní, prostřední a nakonec horní. 

VlasyAutor: istock.com

Vždy fénujte shora

Fén držte při foukání rovnoběžně s obličejem, aby horký vzduch kopíroval směr růstu vlasů. Nikdy nefoukejte do vlasů ze strany a už vůbec ne zespoda. Správná vzdálenost fénu od vlasů na kartáči je dva a půl až tři centimetry. Blíž ho rozhodně nedávejte, ať vlasům zbytečně neškodíte

VlasyAutor: istock.com

Zafixujte lakem

Když jsou vlasy suché a v požadovaném objemu, nezapomeňte je na závěr zafixovat lakem na vlasy. Nanášejte ho rovnoměrně ve vzdálenosti třicet centimetrů od vlasů, jinak si ze vzdušného účesu vytvoříte nevzhlednou helmu. 

VlasyAutor: istock.com

Tipy na produkty, které vám usnadní fénování, najdete v galerii: 

Fotogalerie

13 fotografií

Nejlepší šampony na vlasy jsme pro vás otestovali zde.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!