Jjak si perfektně vyfoukat vlasy, aby účes držel a vlasy byly zdravé | Ženy.cz
 


5 kroků, jak si perfektně vyfoukat vlasy!

3. září 2019 • 06:00
• Foto: istock.com

Fénování je sice běžná věc, ale přijít mu na kloub trvá dlouho! Naštěstí pro vás máme tipy slavných kadeřníků, kteří se starají o vlasy například Gigi Hadid, Chrissy Teigen nebo Rosie Huntington-Whiteley. Když budete trénovat, zvládnete si i vy sama doma vyfoukat vysněný účes. 

Příprava je základ

Perfektně vyfoukaného účesu docílíte jen po umytí vlasů. Důležité je nešetřit s kondicionérem, který nechte klidně pět minut působit. Pak ho důkladně smyjte a usušte vlasy ručníkem z mikrovlákna, který je mnohem šetrnější než ten klasický. Následuje první fénování, jehož cílem je dostat z vlasů zhruba padesát procent vlhkosti. Nepotřebujete k němu hřeben, stačí jen prameny postupně prosoušet. A nezapomeňte, že nefénujeme vlasy v předklonu (proti směru růstu).

Vlasy Vlasy Autor: istock.com

Využijte tužidlo

Když už z vlasů neodkapává voda a jsou spíše vlhké než mokré, naneste od konečků ke kořínkům pěnové tužidlo. Začněte od konce vlasů, pokračujte nanášením na délky, kde nemusíte pěnou šetřit. U hlavy a kolem obličeje jí naopak aplikujte méně. Pěnové tužidlo vám zajistí objemný účes, který vydrží klidně celý den. 

Vlasy Vlasy Autor: istock.com

Začněte předními prameny

A teď samotné foukání. Rozdělte si vlasy na čtyři partie – spodní, prostřední, horní a přední rámující obličej. Pak pomocí kulatého kartáče (ideální je průměr 7 a půl centimetru) vlasy postupně vysoušejte. Nejprve partii kolem obličeje, pak spodní, prostřední a nakonec horní. 

Vlasy Vlasy Autor: istock.com

Vždy fénujte shora

Fén držte při foukání rovnoběžně s obličejem, aby horký vzduch kopíroval směr růstu vlasů. Nikdy nefoukejte do vlasů ze strany a už vůbec ne zespoda. Správná vzdálenost fénu od vlasů na kartáči je dva a půl až tři centimetry. Blíž ho rozhodně nedávejte, ať vlasům zbytečně neškodíte

Vlasy Vlasy Autor: istock.com

Zafixujte lakem

Když jsou vlasy suché a v požadovaném objemu, nezapomeňte je na závěr zafixovat lakem na vlasy. Nanášejte ho rovnoměrně ve vzdálenosti třicet centimetrů od vlasů, jinak si ze vzdušného účesu vytvoříte nevzhlednou helmu. 

Vlasy Vlasy Autor: istock.com

Tipy na produkty, které vám usnadní fénování, najdete v galerii: 

Fotogalerie

13 fotografií

Nejlepší šampony na vlasy jsme pro vás otestovali zde.

Jdi na homepage Zpět na začátek