Hubneme do plavek: V hlavní roli jídlo | Ženy.cz
 

Hubneme do plavek: V hlavní roli jídlo

2. května 2018
Libuše, Daniela a Šárka se zúčastnily kurzu zdravého vaření pod taktovkou lektorky Jany Králikové z školy vaření Gourmet Academy • Zdroj: David Hanuš

13. ročník soutěže Hubneme do plavek je v plném proudu a my jsme se tentokrát sešli na půdě školy vaření Gourmet Academy, abychom se o jídle, ale i způsobech vaření dozvěděli něco víc.

Soutěž Hubneme do plavek není jen o kilech a hubnutí. Vždy se totiž snažíme naše soutěžící ženy naučit zdravému životnímu stylu. A tak je nenecháváme celé tři měsíce svému osudu, aby si hubly, jak jen jim to půjde. Na začátku vždy absolvují úvodní konzultace s odborníky a různá vyšetření a měření, abychom jim na jejich základě mohli na míru ušít tréninkové a jídelní plány.

Ale ani když je dostanou, nenecháváme vše jenom tak plynout. Následně se s nimi pravidelně každý měsíc setkáváme, abychom mohli zkontrolovat, jak všechno funguje, ale abychom je také naučili něčemu novému. A abyste z toho měli něco také vy, čtenáři Diety, budeme vám pravidelně na stránkách označených růžovým logem Hubneme do plavek přinášet informace, které by pro vás mohly být v rámci vaší cesty za zdravým životním stylem užitečné.

Správný základ

Nejde jen o to, vytáhnout jídelníček ze šuplíku a podle něj hubnout. Naše soutěžící ho dostaly ušitý na míru podle jejich spalování, metabolismu a také toho, jaký měly dřívější příjem. A vzhledem k tomu, že každá z nich jedla opravdu velmi málo, bylo docela složité jídelníčky sestavit. Ale o tom se více dozvíte na následujících stranách v jejich medailoncích. My jsme se rozhodli, že dámám zprostředkujeme další setkání s Petrem Havlíčkem, aby se ho mohly na cokoli, co jim není jasné, zeptat.

A hlavní otázky se točily samozřejmě kolem toho, že mají najednou pocit, že jedí pořád. Ano, tak to je. Pokud nejste zvyklí jíst a spíše se odbýváte, pak vám pravidelnost v jídle bude připadat najednou nepředstavitelná. Jenže ono nezáleží jen na tom, kolik toho sníte, ale také co. A tak jsme se s Libuší, Danielou a Šárkou sešli na půdě školy vaření Gourmet Academy, kde se zúčastnily „kurzu zdravého vaření“ pod taktovkou lektorky Jany Králikové.

Informace v praxi

Ono se to nezdá, ale jíst zdravě může být někdy pěkně složité. Záleží totiž na tom, co si na svůj talíř připravíte a jak.

Nejčastějšími chybami všech, kteří se vrhnou na zdravý jídelníček, totiž bývá, že sklouznou k jednotvárnosti.

A tomu jsme se právě chtěli vyhnout, a tak lektorka Jana naše soutěžící naučila, jak z obyčejných surovin vykouzlit neotřelé menu. Ostatně, po kurzu všechny jely hned nakupovat, aby doma mohly vyzkoušet, co se naučily.

Zdravý hřích

V menu nechyběl ani čokoládový dort. Říkáte si, že do zdravého jídelníčku nepatří? Ale my naše soutěžící nemučíme. I přítomný Petr Havlíček se po dortu na závěr olizoval a Libuši, Daniele a Šárce ho povolil. Ostatně, je připravený z kvalitní čokolády, oříšků a ovoce. Takže když ho nesníte celý, proč si kousek nedat. Dortem tedy vaření začínalo, protože musel ztuhnout v ledničce. A ještě nutno dodat, že šlo o raw čokoládový dort. Takže žádná mouka a vejce.

Příběhy našich finalistek můžete podrobněji sledovat v aktuálním čísle časopisu Dieta, kde vás dále čeká například rozhovor s Darou Rolins a také tipy na to, jak se dostat do formy po porodu.

Kupte si aktuální číslo přes sms:

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

DIETA1805W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: DIETA1805W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 50 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cninvest.cz, www.platmobilem.cz.

Autor: red

 

Autor: redakce Dieta
Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!