Bezchybná postava Izabel Goulart: Jak brazilská supermodelka cvičí a co jí?

Modelka Izabel Goulart nepatří v našich končinách k těm nejznámějším – ovšem to se mění s každou další sexy fotkou zveřejněnou na Instagramu. Pětatřicetiletá hvězda přehlídek Victoria’s Secret totiž vyniká perfektní postavou. Jaká za tím stojí dřina? 

Když se řekne brazilská supermodelka, určitě se vám vybaví Gisele Bündchen a pak možná Alessandra Ambrosio, Adriana Lima nebo Isabeli Fontana. Ty všechny spojuje živočišná krása, která na přelomu milénia zpochybnila trend bledých androgynních modelek ve stylu Kate Moss. Bronzová kůže, dokonale vysoustružená postava a záplava vlnitých vlasů tehdy symbolizovaly návrat ke zdraví a rychle se staly globálním trendem i obchodní značkou společnosti Victoria’s Secret, která koncem 90. let přišla s konceptem prominentních andílků.

Z dnešního pohledu, kdy Instagram demokratizoval pohled na ženské tělo a pomohl nastolit větší diverzitu, jde o přežitek. Však se také poslední velkolepá přehlídka Victoria’s Secret konala naposledy v roce 2018, loni už byla zrušena. Na druhou stranu kult dokonalé krásy brazilských modelek nepřestává fascinovat a paradoxně díky Instagramu žije dál. Jednou z oněch andílků byla mezi léty 2005 až 2016 i modelka Izabel Goulart. Možná není tak slavná jako některé její kolegyně, ale rozhodně ví, jak na sociálních sítích upoutat pozornost.

Loading

Izabel Goulart, která pózovala v kampaních Dolce & Gabbana nebo Jimmy Choo a v posledních letech se objevovala na červeném koberci v Cannes, však nezůstává jen u chlubení. Fanouškům odhaluje i druhou stránku mince, tedy tvrdý trénink, který za touto postavou stojí. Modelka se současně věnuje pilates, posilování, které zahrnuje funkční trénink a TRX, běhu, kickboxu i józe a po svých trenérech prý chce, aby ji připravovali stejně jako profesionální sportovce. Díky cvičení se prý naučila zvládat úzkosti a strach, jestli obstojí ve všech aspektech svého života. Jestli se chcete inspirovat, sledujte na Instagramu její osobní hashtag #BodyByIza. Najdete pod ním i příspěvky, ve kterých fanoušci zkoušejí třeba její wall plank, tedy složitější verzi prkna o zeď.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Co se týče jídelníčku, ani tady nelze čekat zázraky zadarmo. Izabel se snaží dodržovat bezlepkovou dietu, nicméně nijak striktně, protože miluje chléb, který si sama peče. Snaží se také jíst potraviny v co možná nejjednodušší formě zpracování. K snídani miluje čerstvé šťávy a granolu s ovocem a bílým jogurtem. Vaří prý denně, a když vyrazí do restaurace, dodržuje pravidlo, že si vždy objedná to nejzdravější z jídelníčku. Hřešit ale také umí, obzvlášť na dovolené.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading