Zkouška svatebního líčení: Jak probíhá a co si připravit?

7. června 2018 • 06:00
Jak probíhá zkouška svatebního líčení? • Zdroj: David Hanuš

Zkouška svatebního líčení je pro nevěsty velmi důležitá. Co všechno si musíte předtím připravit, kdy na zkoušku jít a jak vlastně probíhá?

Zkouška líčení (i svatebního účesu) se zpravidla plánuje zhruba tři týdny před svatbou. V té době totiž už máte vybrané místo, šaty, květiny i dekoraci a máte určitou představu i o účesu. Líčení se tak snadno může přizpůsobit celému stylu svatby. Kdo vás bude na svatbě líčit, byste měla vybírat zhruba ve stejný čas jako fotografa, kameramana i svatební šaty, tj. zhruba 96 měsíců před svatbou. 

Na zkoušku přijďte klidně nalíčená, tak jak jste běžně zvyklá. Vizážistka díky tomu bude vědět, jak moc výrazné může svatební líčení být. Určitě s sebou mějte také ukázky make-upu, který se vám líbí. Stačí obrázky uložené v mobilu. Počítejte však s tím, že nikdy nebudete vypadat úplně stejně jako žena na fotografii. Nakonec třeba zjistíte, že pro podobné líčení nejste vůbec typ. Rozhodně však nevěšte hlavu! Spolu s vizážistkou vždy najdete styl líčení, který vám dokonale padne. Možná budete muset přijít ještě na jednu zkoušku, ale ani to není nic nevídaného. 

Když si s vizážistkou popovídáte o tom, jakou máte představu, přejde se k samotnému líčení. Během toho se klidně ptejte na všechno, co vás zajímá, pravidelně vše kontrolujte v zrcadle a rozhodně se nebojte říct si o úpravu nebo vyzkoušení něčeho jiného. Vizážistka je tam v tu chvíli jen pro vás a i ona chce, abyste se ve výsledném líčení cítila jako královna. 

Jak přesně zkouška líčení probíhá, uvidíte ve videu:

Jak probíhá zkouška svatebního líčení? VIDEO David Hanuš

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy