Františkovy Lázně

Františkovy Lázně Zdroj: archiv Františkovy Lázně

Kam na svatební cestu?
Řecko
Most lásky
Santorini
Milos
9
Fotogalerie

Líbánky 2018: Láska v Česku, romantika v Řecku a levná exotika

Plánujete svatební cestu? Máme pro vás spoustu inspirace. V Česku jsme našli místa, kde mají pro zamilované něco navíc. Také vás seznámíme s nejromantičtějšími řeckými destinacemi a doporučíme exotické země, které si můžete dovolit i s omezeným rozpočtem. Co vás láká nejvíc?

Svatební cesta v ČR? Jeďte tam, kde mají symbol lásky

Chcete líbánky strávit v Česku? Vyberte si místo, kde si můžete svoje manželské štěstí pojistit – tak to alespoň slibují místní legendy a tradice.

Jestli chcete co nejdříve založit rodinu, vypravte se do Františkových Lázní. Nejen, že tu najdete spoustu wellness hotelů, kde si pobyt ve dvou užijete. Symbolem města je socha chlapce s rybou a podle legendy žena, která sáhne na palec jeho levé nohy, otěhotní.

Jste sportovci a aktivně chcete pojmout i svatební cestu? Vypravte se do Podkrušnohoří, kde najdete množství turistických i cyklistických tras a v Sokolově pak Most lásky. Pro spokojené manželství stačí, když na jeho zábradlí zavěsíte zámek a klíček hodíte do řeky.

Pokud milujete kulturu, vyberte si pro líbánky Olomouc. Kromě množství historických památek (sloup Nejsvětější Trojice je dokonce v UNESCO) si udělejte výlet kousek za město. Mezi obcemi Véska a Pohořany je Strom splněných přání. V tomto prastarém jilmu, který je na seznamu významných stromů, žije podle pověsti víla. Přání plní hodným lidem, kteří myslí více na druhé než na sebe.

A kde ještě se podle legendy plní přání? Třeba v Plzni, pokud se tedy dotknete andělíčka, který je na mříži katedrály sv. Baroloměje. V Hukvaldech zase najděte v oboře sochu lišky Bystroušky, která vám splní vaše touhy, když jí pohladíte ocas.

Romantický pobyt? V nejromantičtější řecké destinaci

Chcete se vypravit někam, kde to bude skutečně romantické? Vyberte si Řecko, které pro svoji architekturu, pláže a západy slunce jako z filmu patří k oblíbeným cílům pro líbánky. Pokud nevíte, kam konkrétně v této zemi zamířit, cestovatelský web Theculturetrip sestavil žebříček nejromantičtějších destinací v Řecku.

Do něj zařadil oblíbené ostrovy Kréta, Kefalonie a Santorini, který je podle některých teorií považován za bájnou Atlantidu, ale i méně známá místa: Ostrov Spetses, který láká na impozantní jeskyni Bekiris a další přírodní krásy, ostrov Milos, kde musíte ochutnat víno pěstované na zdejší vulkanické půdě, anebo třeba malebná městečka Monemvasia a Nafplio.

Těžko byste našli místo, jako je Monemvasia. Celé se krčí pod ohromnou skálou a má úchvatnou středověkou atmosféru. Městečko Nafplio bylo kdysi hlavním městem a Řekové ho pro jeho architekturu a krásné výhledy na moře a hory považují za jedno z nejkrásnějších.

Levná dovolená pro dva: Exotika překvapí

Chcete o svatební cestě zažít něco mimořádného, ale neutratit veškeré úspory? Pokud netrváte na odjezdu hned po svatbě, sledujte akční nabídky na exotické destinace, které svojí cenou mnohdy překvapí. Zpáteční letenka do Thajska se dá pořídit za 8 tisíc, na Bali nebo Filipíny ceny začínají od 12 tisíc a třeba letenku na Kubu můžete pořídit klidně i za 14 tisíc. Další náklady v těchto zemích jsou už malé. Podívejte se na podrobnější informace o svatební cestě do exotiky.