Bridal fashion week 2019: 8 trendů, které příští rok ovládnou svatební šaty

Ve chvíli, kdy teprve startuje svatební sezona 2018, už se mohou začít těšit a plánovat i nevěsty, které plánují svatbu až příští rok. Newyorský Bridal fashion week tento měsíc odhalil trendy na rok 2019.

1. Mašle

Podobně, jako mašle ovládly letošní přehlídky haute couture, se staly jedním z hlavních dekorativních prvků na svatebním týdnu módy. Mašle designéři nejčastěji umístili do pasu, čímž podtrhují ženskost a současně nevinnost nevěsty.

Lela Rose

Monique Lhuillier

2. Sukně přes šaty

Tím, čím byla v předchozích letech dlouhá vlečka, je nyní tzv. skirt cape. Tedy sukně v jiné délce a materiálu, která napůl překrývá spodní vrstvu. Tou mohou být dlouhé i krátké šaty nebo overal. Je skvělým doplňkem, když chcete být moderní nevěstou, ale přeci ve vás někde dříme i princezna.

Tadashi Shoji

Naeem Khan

3. 3D kvítečky

Stálý a krásný trend, který se přesouvá z tohoto roku. Plastické 3D kvítečky, které vypadají, jako by nevěstu „zasněžily“ na těch partiích, které mají být více skryty, doplňuje něžný jemný šifon, který zase může jiné partie lehce poodhalit.

Temperley Bridal

Galia Lahav

4. Hluboký výstřih

Nevěsty, kterým to útlá postava dovolí, mohou zkusit trend ultrahlubokého výstřihu. Tento sexy módní prvek můžete vybalancovat květinovou aranží ve vlasech, jež vám dodá vílí éteričnost.

Marchesa Bridal

Monique Lhiullier

5. Kaskádová sukně

Pokud jste založením romantička a sníte o svatebních šatech s bohatou, „šlehačkovou“ sukní, máme pro vás dobrou zprávu. Tento trend se postupně vrací, příští rok poletí hlavně nabírané kaskádové sukně a mnohovrstevnaté šifonové volány.

Marchesa Bridal

Monique Lhullier

6. Třpyt & lesk

Ani jako nevěsta se nemusíte spokojit pouze s bílou barvou. Slavnostní punc mohou dodat také třpytivé kamínky, perličky a flitry v metalických barvách. V kombinaci s bílým šifonem nikdo nebude pochybovat, že jste to vy, kdo pokráčí k oltáři.

Mira Zwillinger

Galia Lahav

7. Kalhoty

Kalhoty a overaly už jsou nějaký ten pátek naprosto plnohodnotnou alternativou klasických svatebních šatů (minimálně od té doby, co si je na svatbu oblékla Solange Knowles). Návrháři si ovšem dávají záležet, aby bylo jasné, k čemu jsou jejich modely určeny. Vévodí bílá a nechybí krajky, kápě, květinové výšivky, třásně ani závoje.

Lela Rose

Gracy Accad

8. Krajkový korzetový top

Také tento donedávna trochu zapovězený trend se opět vrací. Opět si žádá spíše útlou postavu a také střídmé líčení a doplňky. Nic by nemělo přebývat a přetékat, cílem je vypadat křehce a étericky.

Temperley Bridal

Tadashi Shoji

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!