Knihy žen, které ví, jaký je život v zahraničí: Americe, Norsku, Holandsku…

Opustily českou kotlinu, protože se zamilovaly, lákaly je velké sny nebo si jen myslely, že jinde je to lepší. A tak odjely a žily svůj pohádkový život. Anebo ne? Jaké je to žít v jiné zemi, nikoho neznat, nerozumět, mít tam dítě, práci. Chtít tam zůstat, nebo se vrátit? Tyhle knížky vám možná ukáží směr, jestli jet, či nejet. Vážit si Čech, nebo ne.

Moje bejby Amerika – Jana LeBlanc

Kde žila: Amerika – Washington, D.C.

Moje bejby Amerika, 269 Kč, Kosmas

Její blog Co mi udělalo radost zbožňuji. Jana je novinářka, která se vdala do Ameriky. A jak je známo, všichni Ameriku velebí a všichni tam chtějí. Jaké to tam opravdu je? Žije se tam jako ve snu?

0 knize: Jaké to je zabalit si dvoje boty, slovník, zamknout pražský byt a po třicítce začít nový život v kultuře, která není vaše vlastní? Když se novinářka Jana LeBlanc přestěhovala do Ameriky, vzala do ruky blok, tužku a sepisovala všechno, co se naučila: Jak v cizině hledat přátele, přestat se litovat, porodit, vychovávat dvojjazyčné dítě, jíst velké večeře a nepřibrat u toho, nerozvést se, když se úsměvné kulturní rozdíly promění v nesnesitelné, nebo co odpovídat na otázku, kde se jednou nechá pohřbít. Tam, kde byla kdysi doma, nebo v zemi svého muže? Vtipně, sebeironicky, s okouzlující otevřeností a s nadhledem napsaná kniha potěší každého. Rozesměje vás, pokud jste daleko od domova nebo máte s životem v cizině jakoukoli zkušenost. A pohladí ujištěním, jak dobře se žije v Česku – kdybyste náhodou měli pocit, že jinde ve světě to je určitě lepší.