Red carpet v Cannes: Sorry Bello, letos nejvíc zazářily dámy s šedinami

Na Azurovém pobřeží v Cannes začal v úterý 74. ročník tradičního filmového festivalu, který potrvá až do 17. července. Loni ho výrazně poznamenala světová pandemie, o to víc nás zajímalo, jak bude vypadat letošní červený koberec. 

Úvodní červený koberec na Boulevardu de la Croisette patřil především ansámblu, který se podílel na filmu Anette, jehož slavnostní premiéra festival otvírala. Jde o svébytný muzikál francouzského režiséra Leose Caraxe, ve kterém je největším lákadlem ústřední dvojice – Adam Driver a Marion Cotillard. Anette v názvu filmu je jménem jejich dcery, holčičky s tajemnými schopnostmi, která jim převrátí život naruby. Film, který je současně soutěžním, měl mít premiéru již loni, covidová pauza ji ale odložila až na letošek. U nás pak bude v kinech už od 8. července.

Kromě Marion Cotillard se slavnostního zahájení zúčastnily také herečky, které patří ke „stříbru“ filmového plátna, ale také k pravidelným návštěvnicím festivalu. Jodie Foster, která v Cannes byla poprvé ve třinácti letech s filmem Taxikář Martina Scorseseho, zde obdrží Zlatou palmu za celoživotní dílo. Na červeném koberci tradičně zazářila také Helen Mirren (i díky smaragdovému náhrdelníku), která tentokrát před objektivy roztočila žluté koktejlky Dolce & Gabbana, a zejména Andie MacDowell, jež si během pandemie přestala barvit vlasy, a mnohé tak mohla překvapit svou úžasnou prošedivělou hřívou. (Mimochodem, její dcera Margaret Qualley, kterou znáte z filmu Tenkrát na západě, ve stejný den v Paříži předváděla pro Chanel haute couture prestižní a finální model nevěsty.) Modelky v čele s Candice Swanepoel a Bellou Hadid se pak před objektivy mohly snažit, jak chtěly, ale tento večer patřil opravdovým dámám.

Tip na video: Připomeňte si život Jeana-Paula Belmonda, který v Cannes obdržel Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Helen Mirren v šatech Dolce & Gabbana

Fotogalerie: Červený koberec v Cannes