Natalie Portman o roli Jacqueline Kennedy. Získá třetího Oscara?

Zajímavé ženy ve filmu. Máme tady další. Tentokrát Natalie Portman jako slavná první dáma. Role Jacqueline Kennedy Onassis ve filmu Jackie by mohla vynést herečce dalšího oskara. Jsme zvědavé.

„Natalie Portman hraje paní Kennedyovou velice podobně, jako ji hrála Jacqueline" - myslí si jeden z filmových kritiků. Dokonale tím vystihuje, co se režisérovi Pablo Larraínovi skutečně podařilo - totiž odhalit nejméně dvě tváře ženy, která se stala americkým idolem a symbolem.

Film Jackie zobrazuje život Jacqueline Kennedyové v době, kdy jako první dáma žila v Bílém domě a poté, co byl v roce 1963 zavražděn její manžel, americký prezident John Fidgerald Kennedy. Scénář je postaven na rozhovoru, který tragicky ovdovělá Jacqueline poskytla novináři z časopisu Life Theodoru H. Whiteovi v rezidenci Kennedyových v Hyannis Port.

Pro Natalii Portman byla Jackie výzva. Krom faktu, že je tmavovlasá žena, neviděla zprvu u sebe a Jackie nějakou podobnost, jistě je ale spojuje mnohem víc. Třeba šarm, díky němuž je Natalie Portman jednou z tváří značky Dior.

Bakalářka v oboru psychologie na Harvardské univerzitě nakonec dala své Jackie mnohem víc, než jen typický účes a oblečení, styl chůze nebo specifický akcent.

Co při svém převtělování prožívala? To se dozvíte z následujícího rozhovoru agentury The Interview Feed.