Jak se jí to povedlo? Češka obula americkou hvězdu červených koberců!

Na jedné straně Karin Onderková, mladá Češka, která se rozhodla navrhovat kvalitní a sexy dámské střevíce nejen ve standardních velikostech, ale i pro transgender komunitu. Na druhé straně (oceánu) americký herec a zpěvák Billy Porter, který je znám tím, že na červené koberce nosí okázalé sukňové róby. Oba boří hranice stereotypu, takže je vlastně přirozené, že k sobě našli cestu. 

I kdyby vám jméno Billy Porter na první dobrou nic neříkalo, možná si z posledních ročníků Glóbů nebo Oscarů přece jen vybavíte elegantně oblečeného muže, který z řady standardních tmavých smokingů naprosto vyčnívá: Má totiž na sobě okázalé šaty s vlečkou či bohatou sukní. Ano, Porter je známým příslušníkem LGBTQ komunity, kterému změnil život prostý fakt, že se přestal bát, co si o něm lidé myslí, a začal na prestižní galavečery vynášet „dámské“ modely (samozřejmě ušité jemu na míru).

„Říkám tomu BOAO: Before Oscar, After Oscar. Můj život předtím a nyní je naprosto odlišný,“ prozradil Porter, kterého zasvěcení znají například ze seriálu The Pose, v rozhovoru pro The Guardian. Padesátiletý herec a zpěvák je dnes bez přehánění celebritou, kterou na Instagramu sleduje více než jeden a půl milionu fanoušků. A právě těm naservíroval fotografii, na níž pózuje v botách Shoedaism od české designérky Karin Onderkové. Jak se tahle spolupráce zadařila?

Loading

„Billy Porter skvěle hraje v seriálu Pose na Netflixu, je to LGBT aktivista a jeho styl je jedinečný. Je mi moc sympatický! Napsala jsem přes sociální sítě jeho stylistovi Tomu Eeroboutovi, který mimochodem obléká i Lady Gaga, on tu zprávu objevil a pak mi nadšeně psala jeho asistentka...,“ nastiňuje Karin, jak je dnes jednoduché se dostat k hvězdě první velikosti, pokud máte kliku a nabízíte něco exkluzivního. Karin měla obojí, a tak se její značka Shoedaism objevila na příspěvku, který olajkovalo 175 tisíc lidí.

Karin Onderková, zakladatelka značky Shoedaism

Karin Onderková se svou značkou Shoedaism (název vymyslel kamarád během jejich studia obuvního designu v Izraeli) necílí jen na transgender komunitu, pro kterou nabízí boty až do velikosti 44. „Cílím na ženy jako takové a dále na všechny, kdo chtějí obout lodičky. Na Popelky, divy, queens, princezny a kočky různých barev duhy. Chtěla bych spolupracovat s různými interprety z oblasti hudby a také divadla a filmu. Toužím dělat jedinečné boty, ve kterých se budou lidé cítit nevšedně, krásně a sexy.“

Mimochodem, třeba to není poslední spolupráce s Billym Porterem. Ten totiž aktuálně natáčí moderní remake Popelky s Camilou Cabello v hlavní roli. A a i když Billy nehraje Popelku, ale Vílu kmotřičku, určitě bude potřebovat pohádkové boty.