Fashion Awards 2018: Meghan jako překvapení večera a nejkrásnější šaty

Další ročník britských módních cen Fashion Awards je za námi. A protože vítězové a vítězky hlavních kategorií byli takřka předvídatelní, o největší překvapení večera se tentokrát postarala vévodkyně Meghan.

Galavečer, který se konal v londýnské Royal Albert Hall, byl plný nejznámějších celebrit i legendárních britských módních ikon v čele s Vivienne Westwood nebo Kate Moss. Z těch současných nechyběli Beckhamovi nebo Alexa Chung.

A kdo si odnesl ceny, které oceňují nejvýraznější osobnosti a značky s největším vlivem na světovou módu? V kategorii módních doplňků byl oceněn designér Demna Gvasalia za své působení u značky Balenciaga. Značkou roku se stal módní dům Gucci, jemuž už tři roky vévodí excentrický návrhář Alessandro Michele. Tito dva tak jen stvrdili svůj status módních tvůrců, kteří mají vliv hlavně na generaci mileniálů.

Žádné překvapení se nekonalo ani v prestižní kategorii modelka roku, kterou vyhrála Kaia Gerber, dcera Cindy Crawford. Kaia modelingovou kariéru oficiálně odstartovala loni v září na fashion weeku v New Yorku a mezi nominovanými byla už loni, kdy ovšem vyhrála modelka Adwoa Aboah.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Congratulations to my not so little girl @kaiagerber on your model of the year award! So proud of you! Xo

Příspěvek sdílený Cindy Crawford (@cindycrawford),Pro 11, 2018 v 3:24 PST

Národní kategorie Designér roku vyhráli Craig Green (za pánskou módu) a Clare Waight Keller (za dámskou módu), která se letos postarala o jeden z nejpamátnějších momentů roku. Právě ona totiž navrhla svatební šaty Meghan Markle, a ačkoli to málokdo čekal, cenu jí nakonec příznačně předala sama vévodkyně– oděná samozřejmě do šatů Givenchy.

Velké pocty se dočkal i módní dům Valentino, respektive jeho kreativní ředitel Pierpaolo Piccioli, jenž obdržel cenu Designér roku. Vivienne Westwood byla oceněna cenou Swarowski za udržitelný přístup a Miuccia Prada za celkový přínos módnímu průmyslu.

Nejlepší outfity z Fashion Awards 2018 najdete ve fotogalerii.