Critic's Choice Awards 2019: Překvapivé vítězství, krásné róby i módní přešlapy!

Sotva jsme si stihli udělat pořádek v tom, kdo je čerstvým držitelem Zlatých glóbů a které herečky předvedly na červeném koberci nejkrásnější róby, je tu další velkolepá akce. Tentokrát ceny Critic's Choice Awards, které oceňují nejlepší filmové a televizní počiny uplynulého roku. Jak moc se výsledky liší od Zlatých glóbů a jaké šaty předvedly slavné ženy?

Mezi nominovanými se převážně objevila jména, která ovládla také letošní nominace na Zlaté glóby. Někteří svůj triumf zopakovali, jiní se po neproměnění nominace těšili z první letošní sošky. Na rozdíl od Zlatých glóbů, které vyhrál hudební snímek Bohemian Rhapsody, si cenu Critic's Choice za nejlepší film odnesl mexický film Roma, jehož režisér si odnesl sošku i ve své kategorii (stejně jako na Zlatých glóbech).

Nejlepším hercem se stal Christian Bale (nikoliv Rami Malek jako na Glóbech) za hlavní roli ve snímku Vice. Největším překvapením večera ovšem byla vítězka kategorie Nejlepší herečka. Vyhrála totiž (stejně jako na Glóbech) Glenn Close za film Žena, ale stejný počet hlasů získala také favorizovaná Lady Gaga za film Zrodila se hvězda. Cennou sošku si tak odnesly obě.

To samé se stalo i v o něco méně důležité kategorii Nejlepší herečka v televizní mini sérii. O první místo se podělily Amy Adams za Ostré předměty a Patricia Arquette za Útěk z vězení v Dannemoře.

Ceny za vedlejší role si odnesli Regina King za film If Beale Street Could Talk a Mahershala Ali za snímek Green Book, který je mimochodem podle filmových expertů žhavým adeptem na Oscara.

Na modrém koberci, který je pro Critic's Choice typický, pak zazářila Lady Gaga v krémových šatech Calvin Klein by Appointment, ale také Charlize Theron v metalické róbě Givenchy nebo Maggie Gyllenhaal ve zlatých šatech s balónovými rukávy z módního domu Prada. Naopak zklamáním oproti Zlatým glóbům byla volba Julie Roberts, která znovu vsadila na rafinované spojení šatů a kalhot, ale tentokrát šlápla vedle.

Julia Roberts (51) v kalhotovém modelu Louis Vuitton

Na výběr nejdiskutovanějších modelů se podívejte do galerie: