Beatles, ale i válka a AIDS: Znáte nejvlivnější fotografie a jejich příběhy?

Většinu z těch fotografií znáte. Je na nich zachyceno dvacáté století. Všechny jeho zlomové okamžiky, očividné hrůzy nebo problémy naší planety, které ignorujeme. Ale také radost, význačné osobnosti a naděje. Každá z těch fotek má za sebou příběh, který změnil myšlení lidí, nebo alespoň rozpoutal diskusi. Podívejte se na některé ze sta ikonických fotografií, které vybral časopis Time, a poznejte souvislosti!

Když se řekne ikonická fotografie, jaká vám vytane na mysli? Obědová pauza, neboli řemeslníci na traverze, kterou tak dobře známe z oddělení dekorací v IKEA? Nebo lidé umírající na hladomor a snímek, který vás nejen dohnal k slzám, ale také donutil přemýšlet jinak – třeba jen při nákupu nebo vyhazování potravin.

Podívejte se na některé fotky a zjistěte, za jakých okolností byly pořízeny. Jsou dělníci na traverze jen náhodně bavící se skupina, nebo za tím byl jiný záměr? Jaké reakce vyvolala fotografie člověka umírajícího na AIDS? A znáte jednu z nejspontánnějších fotek z raného období Beatles? Podívejte se na výběr podle časopisu Time.