To je tak fajn, když nemusíš jezdit do práce

To je tak fajn, když nemusíš jezdit do práce Zdroj: iStock.com

Společný home office vám zlepší sex. Ale chce to pravidla

Jak jste prožívali partnerské soužití během nuceného home officu a karantény? Fungoval vám sex lépe? Mnoho firem navrací své zaměstnance zpět do kanceláří, ale výzkumy týkající se sexuálního života mají jasno. Home office je pro váš sex lepší. Možná je to důvod, proč zůstat doma.

Ať už jste vdaná, žijete s partnerem nebo ať už jste před pandemií začala chodit s někým novým, musela jste pozměnit své pracovní chování a současně i milostný život. Dle výzkumů až 50 procent párů hledalo a hledá způsob, jak si v karanténě okořenit sexuální život. Podle výsledků on-line průzkumu, který provedla společnost Lovehoney, 52 procent z 1 200 respondentů ve Spojených státech uvedlo, že se během pandemie stali „sexuálně dobrodružnějšími“.

Pozor, nemusí to znamenat nutně častější sex, spíš změnu k lepšímu. A z těchto respondentů 76 procent uvedlo, že mají v úmyslu pokračovat v nových sexuálních návycích i po opětovném uvolnění. Tyto výsledky potvrzují podobný trend zjištěný v jiném průzkumu z Monmouth University, ve kterém 51 procent účastníků uvedlo, že jejich vztah vyšel z karantény silnější, než tomu bylo dříve. „Je skvělé vidět tolik párů, které používají sex jako způsob, jak si zvýšit pocit štěstí během stavu omezení,“ uvedla v tiskové zprávě odbornice na sex a vztahy Lovehoney Annabelle Knight.

Pandemické vztahy

Během pandemie dostávají zabrat vztahy všeho druhu, zejména ty partnerské, kdy spolu partneři žijí. V nejhorším období pandemie koronaviru pracovalo z domu přes 70 % procent lidí. Nejenže spolu žijete, ale i v extrémní blízkosti pracujete. Může se to zdát jako recept na katastrofu a krach vztahu, ale nový průzkum zjistil, že páry, kdy oba pracují z domova, mají častější sex a domácí pracovní situace má na jejich vztah pozitivní vliv. To vše za předpokladu, že si stanoví jasná základní pravidla.

Nejběžnějším pravidlem, které si lidé stanovili, bylo mluvit o pracovních rozvrzích, následovalo nošení sluchátek během pracovního hovoru, přesun do jiné části domova, když máte hovor, minimalizace hluku, udržování podobné pracovní doby, vzájemné rozhovory pouze během plánovaných přestávek a zákaz domácích prací během pracovní doby. A přibývala kvalita a kvantita sexu.

Vztahová poradkyně Gina Mara Guarino podporuje myšlenku stanovení si pracovních pravidel v domácím prostředí, ale i pravidel osobního prostoru. „Vymezte si prostor, který bude jen váš a do kterého vám nebude nikdo vstupovat. Stejně i to, že fyzicky zabíráte stejný prostor jako někdo jiný, ještě neznamená, že se musíte účastnit stejných aktivit 24/7. Sledujte film, který druhý nechce vidět, uvařte si jídlo jen pro sebe. Nebojte se ani říci, že teď chcete čas jen pro sebe. Ale nezapomeňte vysvětlit, že to není nic proti druhému, jen si chcete čas užít po svém. Partner to pochopí. Bude se vám vedle sebe žít stále dobře a zůstanete pro sebe zajímaví, i sexuálně.“

Máme více sexu?

Nedávný průzkum společnosti SimplyHired, pracovní společnosti se sídlem v Sunnyvale v Kalifornii, se ptal 510 lidí, kteří v současné době pracují se svým partnerem v režimu home office kvůli pandemii COVID-19, jak tato konkrétní situace ovlivnila jejich vztah. 55,3 procent respondentů byli muži a 44,7 procenta ženy, s průměrným věkem kolem 36 let. Podle výsledků 42,7 procent dotázaných uvedlo, že mají více sexu než před pandemií, ve srovnání s 19,4 procenty, kteří uvedli, že sex je méně častý, a 37,8 procenta, kteří uvádějí, že během jejich práce na HO mají stejné množství sexu, které měli. Co je ještě zajímavější, že výsledky ukázaly, že respondenti, kteří si se svým partnerem (52,4 procenta) stanovili jasná pravidla práce z domova, byli většinou ti, kteří uváděli zvýšenou kvantitu sexu.

Zůstat, nebo nezůstat na HO

Když vidíme tyto pozitivní účinky, vyvstane nám na mysl, že se páry do kanceláří znovu nepohrnou. Tuto domněnku potvrzují i další čísla, kdy 51,2 procenta uvedlo, že by po pandemii chtěli dál pracovat doma se svým partnerem. Jak zamávala pandemie s vaším sexuálním životem? Vadilo vám pracovat doma společně? Kolik času jste tím získali na sex? A jste plní dychtivého návratu do kanceláře?

Doporučujeme

Načíst další články