.

. Zdroj: iStock.com

Když si nemůžete vybrat mezi dvěma muži

Jeden má vše, o čem jste snila, ale ten druhý je tak vášnivý a cítíte se s ním, že dokážete vše. Neustále je převažujete na miskách vah, pro jistotu trávíte čas s oběma, ale moc dobře víte, že takhle to dál nejde. Musíte se rozhodnout.

„Takže, co myslíš, s kým mám být?“ ptá se mě moje kamarádka Karolína. Sedíme ve vlaku směr Berlín a máme před sebou čtyři hodiny, kdy budeme vážit, přidávat plusy, rozebírat závažnost minusů... jejích dvou kluků. Už je to pár měsíců, co má novou známost. Chtěla sportovce, aby byl akční, bral ji na výlety a byla pro něj jeho slunce. Má ho. Plusů je tolik, že se nevejdou na jeden řádek. V milostné oblasti je fajn, milý, ohleduplný a nebojí se o věcech přímo mluvit.

A pak je tu ten druhý. Zná ho léta, zažila s ním úžasné chvíle, ale taky probrečela pěknou řádku nocí. Na chvíli odjel hledat sám sebe a zas je tu. I když o něm jen mluví, srdce jí buší jako zvon. Chvíli nechává při svém rozhodnutí velet srdce, pak zvítězí rozum. Sama už cítí, že se musí rozhodnout. Jenže, ona prostě neví.

Srdce, nebo rozum?

Situace ze života mnoha z nás. Která se kdy nemusela rozhodovat? Pak jste buď litovala, nebo jste šťastná dodnes. Co u vás zvítězilo? Srdce, nebo rozum? Koho víc při rozhodování poslouchat? V šestnácti i ve dvaceti bych řekla bez přemýšlení srdce, ale čím jsem starší, cpe se mi tam více a více rozumu. Jenže vztah potřebuje vášeň, city, ne jen splněnou pětiletku a jistotu, že s tímhle mužem zvládneme platit hypotéku. Ideál je, když vás taková situace rozhodování nepotká a váš princ je jen jeden a perfektní.

Psycholožka Sarah Abell se ve své kariéře zaměřila právě na partnerské vztahy a dotazů týkajících se rozhodování mezi dvěma muži, kdy má silný vliv i ex přítel, dostávala velmi mnoho. Její odpovědi se mnohdy moc nelišily. „Pokud máte potíže při výběru mezi dvěma muži, důvěřujte svému srdci, pomůže vám s rozhodnutím, s kým byste měla být. Přemýšlejte o tom, jak se k vám každý z nich chová, co k nim opravdu cítíte a jak byste se ve svém životě bez něho cítila.“

Jenže vaše emoce jsou všude a ty se houpají jako nekontrolované kyvadlo mezi těmito dvěma muži. Užíváte si vášeň, vzrušení života s vaším bývalým, a přesto jste přitahována ke stabilitě, laskavosti současného. Nezdá se, že byste si mezi nimi mohla vybrat, a zdá se, že ani jeden vám neposkytuje vše, co chcete ve vztahu. Takže, co můžete udělat, abyste se dostala z této slepé uličky? Můžete vyzkoušet těchto pět návrhů.

Zvažte pozitivní vlastnosti každého

Zeptejte se sama sebe: Umí mě rozesmát? Má dobrý smysl pro humor? Všichni jsme přitahováni k lidem, kteří nás dokáží rozesmát. Muži s dobrým smyslem pro humor nás vzrušují a způsobují, že se na svět díváme jinak. Zajímá se i o lidi kolem sebe? Nebo jen o svou osobu a nemá moc přátel ani koníčků? Zajímá se o věci mimo sebe? Muži, kteří se zajímají jen o sebe, mohou být docela nudní. Chtějte člověka, který má záliby, přátele a dobrý pohled na život.

Zvažte, jak se s ním cítíte

Říká vám nenucené komplimenty? Cítíte se vedle něj výjimečná a podporuje vás v tom, co děláte nebo chcete dělat? Je vnímavý a pošle například esemesku, když vás čeká náročný úkol či prožíváte těžké časy?

Zvažte jeho negativní vlastnosti

A to je důležité. Další položkou je zvážit negativní aspekty jejich osobností nebo životního stylu. Jak velká závaží z minulosti si s sebou nese? Rozpadlé manželství, závislosti, děti...? Lhal vám? Chtějte člověka, kterému můžete věřit, člověka, který se nebojí být upřímný k vám i k sobě samému. Stále mluví o své bývalé přítelkyni? Častěji a častěji? Tady pozor, jiskra nevyprchala.

Zeptejte se svých důvěrných přátel, co si o nich myslí

Neptejte se, kdo se vám líbí víc. Spíše se zeptejte: "Kdo si myslíš, že je pro mě lepší?“ Buďte otevřená k názorům a radám vašich přátel. Pomáhají vám v těžkých chvílích, znáte je dobře i oni to s vámi myslí dobře, znají vás a dokáží se na situaci i oba muže podívat bez emocí a s nadhledem.

Zvažte jejich podobnosti a rozdíly v seznamu

To vám pomůže zjistit, co opravdu chcete na prvním místě. Ptejte se sama sebe.

  • Který muž se ke mně chová a bude chovat lépe?

  • Který muž mi bude oporou v náročných časech?

  • Se kterým mužem mám více společného?

  • Obličej kterého muže budu vždycky chtít vidět na konci dne?

  • Který muž bude mít lepší vztah s mými přáteli a rodinou?

  • Bez kterého muže nemůžu žít?

A když se rozhodnete, musíte být schopna respektovat muže ve svém životě a přijmout ho za to, kdo je, ne za to, kým chcete, aby se stal. Možná si i uvědomíte, že je někdy lepší být nějaký čas sama než být s nesprávným mužem. Nemusíte si nutně vybrat.

Doporučujeme

Načíst další články