Líbí se vám? Tyhle kalhoty teď nosí módní expertky místo džín

Letošní kalhotová móda je pestrá jako už dlouho ne. Pevnou pozici v našich šatnících si stále drží klasické džíny, nicméně vedle toho nás trendy podněcují zkoušet i osobitější styly. K takovým patří i trendy kalhoty, které v poslední době zaplavily profily módních influencerek.

Móda se obecně dělí na hlavní trendy, které definují, co se v daném roce nebo sezóně obecně bude nosit: letos například letí široké kalhoty, oranžová barva nebo úpletové šaty. Ale pak jsou tu také takzvané mikrotrendy, které jsou jakýmsi kořením stylu a činí módu zajímavější. Nemusejí se totiž líbit masám: vlastně jde spíš o jakési nuance ve stylové skládačce, díky kterým se můžete odlišit (a současně splynout s těmi, kdo vám svým módním stylem imponují).

TIP NA VIDEO: Jaké džíny by vám letos neměly chybět v šatníku?

Často vznikají z nabídky menších značek, kterým se nějakým konkrétním kouskem podaří oslovit vlivné influencerky, jež ho pak umně zakomponují do svého stylu – někdy minimalistického, jindy zase skandinávsky barevného. Není tedy náhodou, jestli jste si v poslední době všimli, že ve svém módním feedu opakovaně vídáte pruhované kalhoty. A nejspíš byly všechny od jedné značky – Lioness. A nejspíš vás také potěší, že stojí přijatelných 70 eur.

Tahle australská značka se do zorného pole dostala už minulý rok, kdy se na Instagramu rozšířily její široké barevné cargo kalhoty, které vypadaly, jako by je nositelka měla o číslo větší. Nyní jen přichází s novou pin-stripe verzí, která se ukazuje jako přitažlivý jarní update. Je také důkazem fúzování stylů, ke kterému v poslední době v oblasti kalhot dochází – zatímco dříve jsme si kalhoty s jemným proužkem spojovaly s formálním oblékáním (stačí vzpomenout na obleky od Jeana-Paula Gaultiera), v kombinaci s kapsáči jde vysloveně o ležérní kousek. Světlý pin-stripe navíc tak trochu evokuje pyžamo.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Podobně si s motivem proužků pohrávala i značka Ganni, která už dříve představila pin-stripe kalhoty na gumu (čili v podstatě elegantní tepláky). V aktuální kolekci se zase objevují kalhoty s růžovým proužkem nebo pruhované lacláče, které outfitu dodávají roztomilý zahradnický šmrnc (níže je má na sobě Pernille Teisbaek). V každém případě jde o další dílek do mozaiky aktuální kalhotové módy, která se doširoka rozkročila od klasických džín přes oblekové kalhoty až po legíny z úpletu nebo z té nejvýstřednější látky ve stylu Y2K.

Loading
Loading
Loading
Loading

Kde koupíte pruhované kalhoty a jak je nosit? Podívejte se do galerie: