Video placeholde

Restart: Zdravá výživa dětí se dnes velmi zanedbává, upozorňuje Petr Havlíček

Společnost a její stravovací návyky se neustále proměňují. S tím souvisí také výživa dětí. Jak se liší oproti minulosti a jedí dnešní děti opravdu hůř? Nejen o tom jsme si povídali s expertem na výživu Petrem Havlíčkem v novém díle podcastu Restart časopisu Dieta.

Každý rodič se snaží dát dětem to nejlepší, co může. Bohužel v některých případech však zájem rodičů o zdravé stravovací návyky vlastních dětí chybí. Budování správných zvyklostí v jídle je přitom pro zdravý životní styl zásadní a je potřeba s tím začít už v dětství. Výživový specialista Petr Havlíček v podcastu Restart časopisu Dieta upozorňuje, že výživa dětí je v dnešní době opravdu horší, než tomu bylo v minulosti.

„Výživa dnešních dětí se liší od té před lety v mnoha ohledech. Mám pocit, že se dnes na děti trochu víc kašle. O výživě stále mluvíme, řešíme ji a analyzujeme, ale statisticky i běžným okem vidíme, že děti jsou na tom mnohem hůř,“ upozorňuje expert na výživu Havlíček.

Zmiňuje také, že v dnešní společnosti se setkáváme s dvěma skupinami lidí. Máme zde tu, která se jídlo u dětí snaží řešit až extrémně, čímž na ně vyvíjí neustálý a nepříjemný tlak. A potom je zde také ta část rodičů, která stravování neřeší vůbec a dětem podává vyloženě nezdravé jídlo. „Je totiž mnohem jednodušší zabalit dítěti do školy sušenku či pytlík křupek než po práci nebo brzy ráno připravovat zdravý žitný chleba s krůtí šunkou a zeleninou,“ říká Petr Havlíček. Největší problém pak vidí ve snadno dostupných fastfoodech a polotovarech, jejichž nadbytek v konzumaci souvisí právě s nedostatkem času na přípravu jídla.

Celý díl podcastu Restart s Petrem Havlíčkem můžete poslouchat na Spotify:

CODEX_SPOTIFY_PODCAST

Aktuální číslo časopisu Dieta si můžete koupit v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

.
.