Nejkrásnější šaty na letní party: Které modely vám zvednou náladu?

2 min čtení

2 min čtení

Důvodů k rozmrzelosti máme aktuálně dost, proto není od věci na chvíli zapomenout na každodenní strasti a vyrazit na letní party. Ať už vás čeká oslava narozenin, svatba přátel, baby shower, sváteční rande nebo prostě jen chvilkové rozptýlení, oblékněte se do jednoho z letos velmi nápaditých party modelů. Trendům vévodí syté barvy i maximalistické střihy.

Najít pouze jeden dominantní trend mezi letními party šaty pro rok 2022 jde jen stěží. Tato sekce oblečení se už dávno neomezuje jen na délky sahající do půlky stehen, a to i navzdory faktu, že se mini sukně i šaty letos naplno vrátily na výsluní. Milovnice midi i maxi šatů si tak stále přijdou na své – v nabídce stále více dominují elegantní kousky ze saténu a hedvábí, které najdou uplatnění i v období vánočních večírků (bude stačit přidat k nim jen sametové sako). Takové modely navíc ve většině případů zdobí syté odstíny zelené, oranžové, růžové, fuchsiové a červené. Díky nim se šaty mění ve skutečný statement kousek, který již nevyžaduje žádné výrazné doplňky ani náročný styling.

TIP NA VIDEO: Pět šatů, které sluší každé postavě

Nejsou to ale jen saturované barvy, které pozvedají letošní party šaty na vysokou módní úroveň. Již od loňského roku narážíme na kousky ozvláštněné peříčkovým lemem (rozhodně doporučujeme obhlédnout nabídku řeckého labelu Milkwhite). Na výsluní se též nadále drží flitrové modely, což dokazuje třeba i aktuální kolekce české návrhářky Zuzany Kubíčkové. A stále s námi zůstávají i kousky sázející na efektní hru se zavazováním na tenké šňůrky, kterou před pár lety rozehrála britská designérka Nensi Dojaka a definitivně tím přepsala, co je v současné módě považované za zdravě sexy.

Loading
Loading
Loading
Loading

A jaké vzory vévodí letní party sezóně 2022? Odpověď je snadná – žádné. Výrazné motivy definitivně ustoupily zmíněným sytým odstínům i lesklým materiálům, které hrají mezi trendy prim. Pokud byste ale přece jen zatoužili po příjemné dávce maximalismu, sáhněte po nadýchaných modelech s nabíranými rukávy. Perfektně se vám budou hodit na svatbu i třeba narozeninovou oslavu. Když k nim navíc obujete chunky šněrovací boty, proměníte se rázem v rebelskou princeznu – nebo prince. A těmi přece čas od času toužíme být všichni.