Trendy pletené komplety, ve kterých můžete chodit doma i mezi lidi

Od minimalistického athflow stylu po funky variace v duchu současné mladé generace – pletené kalhoty jsou žhavým módním výstřelkem poslední doby. A to mimo jiné znamená, že co bylo dříve považováno za lepší domácí oděv, má nyní nakročeno stát se hitem ulic.

Nemá smysl dlouze opakovat, že pandemie vynesla pleteniny na módní olymp. Kromě obligátních svetrů se do popředí dostaly pletené šaty a nebo třeba spodní prádlo, do té doby téměř nevídaná věc. Pohodlí, měkkost a zejména pocit hýčkání v těžkých časech se navíc sešly s módou končících devadesátek a nastupujícího milénia, kdy pro změnu módě kralovaly přiléhavé úplety z různých materiálů, barev a vzorů.

TIP NA VIDEO: Seznamte se s nejdůležitějšími jarními trendy

Jestli byla loňským hitem tepláková souprava, přes kterou módní influencerky jen přehodily elegantnější kabát a na hlavu k ní nasadily kšiltovku, letošní zima se víc nese v duchu Y2K estetiky. To v překladu znamená především to, že více prostoru dostávají kalhoty přiléhavého střihu, ale pozor, od kolen či kotníků dolů rozšířené (takzvané flare pants).

Ty bývají nejčastěji ušité z nejrůznějších úpletů, směsi vlny a kašmíru, ale i jiných materiálů – od toho se pak samozřejmě odvíjí jejich cena. Jakkoli tento kousek působí domácky a v dobách před pandemií bychom se v něm nejspíš styděly vylézt mezi lidi, nyní to dotáhl až na street style pařížského fashion weeku.

Street style v Paříži

Ruku v ruce s trendem pletených a úpletových kalhot jdou i komplety, tedy kombinace se svetrem či topem. Od žebrovaných, které navozují pocit luxusu už jen díky béžovému nebo čokoládovému odstínu, po žakárové, jež hrají nejrůznějšími vzory a během následujícího jara budou k vidění čím dál častěji.

A z jiného úhlu: v módě asi momentálně neexistuje lepší odpověď na otázku, jak přežít následující týdny, kdy budeme zase více sedět doma, hlavně během home office. Pletené kalhoty můžete mít na sobě prakticky od rána do večera a neurazí, ani když v nich vyrazíte na koktejl do trendy baru. Což se o teplácích nedá říct až s takovou jistotou.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Fotogalerie: Kde koupíte pletené a úpletové kalhoty & komplety?