Pohodlné pletené šaty: Nahradí letos tyto kousky klasické svetry?

Podzimu vládly šaty z tenkého úpletu. Teď se na scéně objevují jejich huňatější, teplejší a objemnější sourozenci, u kterých je jasné, že je budeme milovat celou zimu. Jak tyto šaty připomínající dlouhé svetry nosit a kde hledat ty nejlepší?

Zdá se, že jde o železnou pravidelnost. Rok co rok se v zimě rodí nespočet šatů, kterým nechybí tradiční svetrové prvky – od roláku po copánkové pletení. Jejich výhodou ale je, že vám z nich nikdy nevykouknou záda, jak se zejména u oblíbených zkrácených svetříků stává téměř vždy, když se i jen trochu předkloníte či pro něco natáhnete.

TIP NA VIDEO: Jak poznat, že je váš svetr vyrobený z kvalitního materiálu?

Přestože pletené šaty tu s námi jsou už nespočet sezón, od roku 2018, kdy je znovu na designérský piedestal dostal návrhář Simon Porte Jacquemus, se přeci jen něco změnilo. Šaty díky rozparkům i občasných prostřihům dostaly sexy nádech a povýšily tak z komfortního kousku do mrazů na model, v němž lze oběhnout jak všechny pracovní schůzky, tak večer vyrazit na drink do baru.

Další velkou změnu – jako snad téměř ve všech oblastech života – přinesla pandemie. Ta dala vzniknout trendu athflow a příjemné domácí komplety včetně pletených šatů pasovala do role nejchtěnějších módních kousků roku. Hranice mezi tím, co nosíme ven a na doma, se tak zcela setřela. A s touto změnou začalo ubývat i oněch sexy šatových rozparků. Místo nich se do popředí znovu dostaly objemné roláky, volné oversize střihy a extra délky sahající až ke kotníkům.

Loading
Loading
Loading

Tyto prvky jsou na většině pletených šatů patrné i letos. Jen s tím rozdílem, že souběžně s nastupujícím trendem mini délek začíná v nabídkách obchodů přibývat i modelů končících nad koleny. Takové mini pletené šaty pak nejlépe vypadají v kombinaci s vysokými kozačkami a v pase stažené širším páskem.

Loading
Loading

Jásat mohou ale i milovnice oversize střihů, které i přes postupnou obměnu trendů zůstávají ve hře. Midi i maxi pletené šaty se letos nosí též s kozačkami, ale chybu neuděláte ani v případě, že pod ně (ať už z praktických, či stylingových důvodů) obléknete kalhoty. Skvěle budou vypadat jak úpletové, tak klasické džíny.

A tak se zdá, že pletené šaty skutečně budou letos minimálně z části suplovat objemné svetry. I mezi těmito dvěma módními kategoriemi totiž hranice pomalu mizí. A to se v období, kdy teploty strmě klesají, rozhodně hodí!

Výběr těch nejlepších pletených šatů sezóny najdete v galerii: