Chiara Ferragni

Chiara Ferragni Zdroj: Shutterstock.com

Tajemství úspěchu Chiary Ferragni. Jak se dostat na špičku?

Blogeři a influenceři ovládají svět. Ale co to obnáší stát se blogerským magnátem, mít miliony sledujících a sedmimístný příjem ze své online přítomnosti? Inspirovat se můžete u té nejvlivnější, italské influencerky Chiary Ferragni. Co stojí za jejím úspěchem? Přiučte se.

O tom, že Chiara Ferragni má výsostné místo mezi blogery není pochyb, avšak její začátky byly možná stejné jako ty vaše. Jeden blog The Blonde Salad a jeden člověk. Aby se však stala tím, kým je teď, influencerkou na špičce s miliony sledujících, musela se svým blogem a sama se sebou udělat pár výrazných změn. The Harvard Business School vydala exkluzivní studii o super blogerce Chiaře Ferragni a odhalila v něm tajemství jejího úspěchu. Toužíte-li být na tom jako ona, začněte si dělat poznámky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

In @versace for the first day of filming 🎬

Příspěvek sdílený Chiara Ferragni (@chiaraferragni),Čec 11, 2019 v 1:52 PDT

Hlavním cílem je mít oddané publikum

Blog Chiary The Blonde Salad nebyl postaven přes noc. Ve skutečnosti předtím, než Chiara spustila svůj web, vybudovala významný online profil ke sdílení svých outfitů na webech, jako je Lookbook.Nu. Prostřednictvím nich si uvědomila, že se svou sledovaností může udělat ještě víc, a založila si blog.

Jak všichni víme, publikum je klíčem k úspěchu. Je tedy nejprve potřeba trávit většinu času (to by mohlo znamenat i několik let) vytvářením velkého, oddaného publika, plného autentických a angažovaných stoupenců. Jakmile máte své publikum zabezpečené, jste již na půli cesty ke špičce.

Obklopte se pozitivními inovátory

Jakmile Chiara věděla, že je její publikum připraveno vidět víc, začala budovat tým. To bylo pro její úspěch rozhodující. Sestavila tým lidí, kteří měli dovednosti, které ona ne. Chiara má skvělý smysl pro módu a silný online hlas – ale potřebovala pomoc s věcmi, jako jesou marketing a partnerství se značkami. Vytvořila tak tým odborníků, kteří jí mohli pomoci v oblastech, ve kterých neměla dostatečné znalosti. Jedna dívka přece nemůže dělat všechno. Tak to platí u všech hvězd na špici. Minimálně musíte mít někoho, kdo vás bude ochoten rád, často a kvalitně fotit.

Její tým byl navíc plný lidí, kteří chtěli vidět úspěch značky Chiara a byli spokojení s rolí „zákulisí“. To je důležité si zapamatovat. Když stavíte svůj vlastní tým, nenajímejte lidi, kteří chtějí být také blogeři, nebude to fungovat. Hvězdou může být jen jeden. Místo toho se ujistěte, že váš tým chápe, že jste tváří své značky hned od začátku. Ušetří vám to spoustu hádek a zmatků.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

The Ferragnez are all blonde now 👱🏼‍♂️👶🏼👱🏻‍♀️

Příspěvek sdílený Chiara Ferragni (@chiaraferragni),Čec 2, 2019 v 10:22 PDT

Vyvíjejte se s trendy

Online prostor neustále roste a mění se. Nejlepší online magnáti vědí, že musí být absolutně dynamičtí, flexibilní a rychlí, aby uspěli. Online přítomnost Chiary se během působení také zcela změnila. Když byl uveden The Blonde Salad, byl vytvořen jako módní blog, který zaznamenával Chiařino úžasné oblečení, její outfity a módní nápady. Blog v tom stále pokračuje, ale hodně věcí se změnilo. Nyní se jedná spíš o online časopis, který splétá osobní styl Chiary s obsahem životního stylu, tipy na krásu a předpovídáním trendů.

Navíc, jak si Chiara a její tým začaly všímat poklesu sledovanosti The Blonde Salad, okamžitě se přesunuly na Chiařin Instagram a pořádně na něm zapracovaly, až zvýšily její účet na více než 10 milionů sledujících. Úspěch Chiary lze připsat její ochotě být flexibilní, umět se přizpůsobovat vývoji technologií, vývoji online světa a měnit její podnikání tak, aby odpovídalo trendům chování jejího publika.

Považujte svou sociální přítomnost za firmu

Když se podíváte na blog Chiary nebo na její instagramový účet, mohou vypadat jako stránky jiných nadšenců módy. Ale Chiara je mnohem víc. V zákulisí má tým, který tvrdě pracuje na inovování jejích sociálních platforem, zpeněžení její online přítomnosti a udržení její osoby v záři reflektorů. Bezchybný styl Chiary jí umožňuje být na špici trendů a její tým neúnavně pracuje na tom, aby z Chiařiného přirozeného daru udělal trvale udržitelný obchod. Ať už se jedná o partnerství se značkami nebo sponzoringem, Chiara nikdy nepřestane inovovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Madrid you were amazing! Thank you for loving my #LancomexChiaraFerragni capsule collection 😍 @lancomeofficial #adv

Příspěvek sdílený Chiara Ferragni (@chiaraferragni),Čen 28, 2019 v 8:54 PDT

Vytvořte produkt offline

Jakmile zvládnete svou online přítomnost, vybudujete pevné publikum a tým, který pomáhá zviditelnit vaši značku, můžete také usilovat o rozšíření svého světa offline. Chiara to provedla prostřednictvím své oblíbené módní řady a partnerských značek. Například spolupracovala se značkami, jako je voda Evian, aby navrhla láhev. Také vedla globální kampaně se značkami jako Louis Vuitton , SKII , Dior a Pantene. Tato mega partnerství ji nejen upevnila v postu módní hvězdy, ale také rozšířila její přítomnost offline, což pomáhá zajistit životnost její značky.