Happier With Gretchen Rubin

Happier With Gretchen Rubin Zdroj: archiv firem

Benjamen Walkers Theory of Everything
Optimal living daily
Self Improved
The Confidence
The Minimalists
7
Fotogalerie

Podcasty, cesty vzdělání a růstu, pro rok 2018. Které sledovat?

Bylo jedním z vašich novoročních předsevzetí na sobě zapracovat? Ale ne v tělocvičně, ale na poli osobního růstu? Chcete svůj život obohacovat o informace, vzdělávat se, sledovat a číst internetové stránky a pravidelně se rozvíjet? Pak pro vás máme tip! Zkuste zabrousit na tyhle podcasty.

Že vám slovo podcast nic neříká? Podcasty jsou stále populárnějším způsobem, jak se jednoduše dostat k informacím a vzdělání. Zdarma se dostanete k zajímavým lidem a hlavně, jelikož jde o audio nebo video nahrávky, stáhnete si je do svého mobilu nebo tabletu a posloucháte je v metru, v autě, při běhání a dalších aktivitách. Jeden díl podcastu je zvukový soubor (nejčastěji MP3) nebo video soubor, který si můžete stáhnout do svého počítače nebo mobilního telefonu a tam si ho přehrát. Můžete si vytvářet seriály a když se vám něco moc líbí a chcete to poslouchat pravidelně, můžete se přihlásit k jeho odběru a každý díl se vám bude stahovat do PC nebo mobilu. Pro stahování podcastů na PC nebo Macu je dobrý iTunes. Na telefonech iPhone nebo tabletech iPad je samostatná aplikace Podcasty.

Poslech podcastů může být přínosnější, než byste si vůbec uměla představit. Vyberte si ty top pro rok 2018 a nechte se inspirovat nebo si vlít krev do žil. Tyhle se vyplatí sledovat.

Pokračování 2 / 8

1. Usilujete o vlastní zlepšení

O co jde: Podcast Self Improved – Stresová úleva a osobní rozvoj

Self Improved
Self Improved | Zdroj: archiv firem

Pro koho je: Pro každého, kdo se potýká se stresem a úzkostí

Nové epizody: Jednou za týden

Na Self Improved získáte tipy, jak zvládat stres, zlepšit váš život a provést pozitivní změny, abyste mohla žít šťastnějším a naplňujícím životem. Neposkytuje pouze teorie a informace na vysoké úrovni, ale podává i přesné kroky, jak můžete zlepšit sebe sama. Vede vás ke zvládnutí stresových situací krok za krokem a učí adekvátní reakce.

Pokračování 3 / 8

2. Chcete žít minimalisticky

O co jde: Podcast The Minimalists

The Minimalists
The Minimalists | Zdroj: archiv firem

Pro koho je: Pro ty, kteří chtějí žít minimalisticky, málo věcí, málo lidí

Nové epizody: jednou za týden

Jak název napovídá The Minimalists Podcast je o minimalismu. Pokud jste typ člověka, který má v domácnosti spoustu nepořádku a potřebuje řešení, je tento podcast určen právě pro vás. Každá epizoda začíná a končí chytlavou písní, takže si pravděpodobně začnete vždy zpívat. Minimalisté vám poskytnou tipy, jak lidi i věci odmítat, a zároveň vám pomohou překonat tlaky ústící ze sociálního očekávání. Joshua a Ryan jsou dva velmi užiteční jednotlivci. Poskytnou vám rady, jak žít smysluplný život, aniž byste potřebovala tolik věcí.

Pokračování 4 / 8

3. Chcete být šťastnější

Co je to: Podcast o hledání štěstí v životě s Gretchen Rubin

Happier With Gretchen Rubin
Happier With Gretchen Rubin | Zdroj: archiv firem

Pro koho je: Pro kohokoli, zejména pro lidi, kteří se cítí smutní

Nové epizody: 2–3krát týdně

Často se cítíte smutná, chybí vám energie štěstí v životě? Jestli ano, musíte se podívat na Happier podcast Gretchen Rubin. Gretchen je vlastně nejprodávanější autorka New York Times, která napsala projekt Better Than Before and The Happiness, přeložený do češtiny jako Projekt štěstí. Jestli se právě potýkáte v životě s obtížemi, tady najdete zase své ztracené štěstí.

Pokračování 5 / 8

4. Chcete vše maximálně využívat

Co je to: Optimal Living Daily – Optimalizace života. Zahrnuje širokou škálu témat

Optimal living daily
Optimal living daily | Zdroj: archiv firem

Pro koho je: Pro všechny

Nové epizody: Denně

Hledáte způsob, jak optimalizovat svůj život? Pokud ano, měla byste si prohlédnout podcast Optimal Living Daily, který vytvořil Justin Malik a denně ho plní. Jedná se o podcast osobního rozvoje, který je o optimalizaci každodenního života. Každá epizoda obsahuje Malikovo čtení článků a blogů, které mohou pomoci posluchači optimalizovat život. Zahrnuje širokou škálu témat od meditace po peníze, a dokonce i minimalismus.

Pokračování 6 / 8

5. Hledáte důvěru v sebe a ostatní

Co je to: Podcast Confidence o hledání důvěry

The Confidence
The Confidence | Zdroj: archiv firem

Pro koho je: Pro toho, kdo pochybuje a postrádá důvěru ve věci a lidi kolem sebe

Nové epizody: Jednou za týden

Každý musí mít dostatek důvěry v sebe a ostatní, pokud nemá, nikdy nebude schopen maximalizovat svůj potenciál. Podcast se zaměřuje na inspiraci posluchače a povzbuzování ho k tomu, aby věřil ve své sny a dosáhl jich. Cílem je poskytnout důvěru. Podcast může pomoci těm, kteří se pokoušejí o zlepšení se v oblasti fitness, podnikání nebo dokonce v plnění osobních cílů.

Pokračování 7 / 8

6. Chcete najít smysl života

Co je to: Podcast Benjamen Walker's Theory of Everything o hledání odpovědí v životě

Benjamen Walkers Theory of Everything
Benjamen Walkers Theory of Everything | Zdroj: archiv firem

Pro koho je: Pro každého, kdo hledá smysl života

Nové epizody: 1–2krát za měsíc

Přemýšlela jste někdy o vaší existenci na této Zemi a o roli, kterou v ní nakonec hrajete? Pokud ano, nejste sama, a to je důvod, proč tisíce lidí poslouchají Benjamen Walker's Theory of Everything podcast. Benjamen přináší s lehkou nadsázkou myšlenky a teorie, kterými zpochybňuje způsob, jakým se díváte na svět. Díky zajímavým oblastem, jako jsou umění, kultura, média a technologie, je tento podcast ideální pro každého, kdo chce prozkoumat každý aspekt svého života s trochou humoru.

Pokračování 8 / 8

7. Podcasty z české kotliny

Co je to: Podcast Forbes rádio

Při poslouchání Forbes rádia podle mě poznáte, že rozhovory vedou profíci. Skvěle drží téma, vhodně zpovídaného doplňují, pěkně se to poslouchá. Dokáží nakopnout a motivovat. Setkáte se tu s podnikatelskými příběhy a názory z různých oblastí, které vás mohu inspirovat.

Osobně si tento podcast pouštím hlavně pro nakopnutí vlastní motivace a pro inspiraci. Některé podnikatelské příběhy a názory opravdu stojí za to. Nicméně z oblasti content marketingu tam toho zas tak moc není a hlavní témata leží jinde. Co si z něj odnesete, dost závisí na oboru, ve kterém působíte.

Co je to: Podcast Na volné noze

V podcastu Roberta Vlacha vystupují freelanceři a představují posluchačům práci na volné noze a tipy pro podnikání. Mají zajímavé hosty z různých oblastí. Například Michelle Losekoot a další.

Doporučujeme

Načíst další články