5 věcí, které udělejte v práci ještě v pátek. Budete mít klidné pondělí!

Také v pátek prcháte z práce rychlostí blesku? Rychle vypnout počítač, dva loky studené kávy a ať už jste pryč? Ještě chvilku zpomalte a věnujte půlhodinku shrnutí celého týdne, které vám pomůže mít klidný víkend a pohodové pondělí.

Cítíme to tak všichni. Pátek je většinou den, kdy se nám nechce nic nového začínat, velmi často v práci chybí polovina kolegů, a proto ani není vhodný čas pro týmovou práci, kreativní porady nebo důležitá rozhodnutí v náročných projektech. Z hlediska timemanagementu a osobní efektivity bychom se dle psychologů zabývajících se kariérním poradenstvím měli v pátek věnovat drobnějším úkolům, menším nedodělkům a uzavírat týden celkovým shrnutím. Vezměte si do ruky svůj diář, poznámkový blok nebo udělejte místo na své nástěnce a začněte.

1. Uzavřít, co půjde

I když zůstane většina úkolů nedokončená, zkuste je uzavřít v rámci vašich možností. Napište kolegům, kde jste u projektu skončili, co je splněno a co bude ještě potřeba. Vyřiďte drobné emaily s menší důležitostí a tím získáte přehled, co vám zbylo.

2. Zhodnotit týden

3. Nezapomínat na motivaci

4. Určit si priority na další týden

5. Vypnout a relaxovat