5 věcí, které dělají milionářky. Co je zkusit také?

Máte před sebou obraz žen, jejichž úspěchy, schopnosti a luxusní život obdivujete? Zkuste se naučit něco z jejich života, co vás může posunout dál a přiblížit k vašemu snu.

Ptáte se, co dělají jinak než ostatní, že se jim povedlo nastřádat na konto několikaciferné sumy peněz? Bude se vám to možná zdát zvláštní, ale zas tak divotvorné věci nedělají. Americká psycholožka Jude Miller Burke byla zvědavá a vyzpovídala desítky milionářek. Čím se můžete inspirovat?

1. Překonávají strach

Jednou z žen, která se může pyšnit úspěchem i financemi, je Sheryl Sandberg, vrcholová manažerka Facebooku. „Představte si strach jako motivaci posunu. Otevřete se jakékoliv změně,“ doporučuje Sheryl. Strach vás totiž brzdí a vzdaluje od úspěchu. Bojíte se nahlas prezentovat své nápady, máte strach, že na poradě nebudete vystupovat dostatečně sebevědomě a budete koktat? Je to jen ve vaší mysli, zkuste to. No a co, když se jednou zakoktáte, nic šíleného se nestane. Cesta k úspěchu není žebřík, po kterém lezete snadno vzhůru. Spíše se jedná o prolézačku, kde si hledáte cestu a máte mnoho možností.

2. Diář je jejich věrným přítelem

Jak si udržet kontrolu nad vyvážeností svého programu? Vést si záznamy o všech svých aktivitách. A to doslova. Ženy, které se vypracovaly na vrchol, si osobně vedou diář, do kterého si zapisují každodenní aktivity, povinnosti a schůzky, kávu s kamarádkami, masáže… Jedině tak mají přehled nad vyvážeností svého programu a tím se velkým obloukem vyhýbají syndromu vyhoření. Vždy se u nich najde skulinka pro sport, který mají rády. Z něj čerpají sílu, hledají v něm klid a vyhlašují válku stresu. Zainvestujte do kvalitního diáře. Volte motivační, kreativní, klasický, tak aby vyhovoval co nejlépe vašemu životu a začněte plánovat efektivně.

3. Obklopují se chytrými lidmi a mají svůj fanklub

Mít kolem sebe lidi, kteří vám nevěří, podkopávají sebedůvěru, není žádná výhra. A to platí dvojnásob v pracovním životě. Obklopujte se lidmi, kteří vám fandí. Většina úspěšných žen má vedle sebe milující partnery, kteří své drahé polovičky nadšeně podporují, a přítelkyně, které nezávidí, spíše je baví těšit se z jejich úspěchů a být jim nápomocny. I mezi nimi můžete najít zkušené expertky, na které se můžete obrátit. Úspěšné podnikatelky jsou si vědomé toho, že nemohou vědět vše. Jejich tým tvoří finanční poradci, analytici a lidé, kteří něco umí a ví.

4. Nikdy neříkají „NIKDY“

Záporná příslovce ve slovníku milionářek nenajdete. Dělat totiž limitující závěry v lidech vzbuzuje úzkost a vyvolává nepříjemné emoce a tím klesá jejich důvěra ve vaše pracovní schopnosti. Do své pracovní komunikace začleňte asertivní jednání a uvidíte ty divy.

5. Neplýtvají časem

Nekonečně dlouhé obědy, kávy s kamarádkami, každohodinové kontrolování facebookové stránky, listování na Instagramu, projíždění slevových portálů, pozdější příchody do kanceláře a velmi brzké odchody, tak to u milionářek nenajdete. Už ve svých pracovních začátcích přicházely do práce v brzkých hodinách a zůstávaly do těch pozdních. Většina z nich byla a je závislá na své práci. Bedlivě střeží a kontrolují jen své pohyby na účtu a mapují veškeré výdaje a hlídají si svůj rozpočet a díky tomu ví, za co si mohou dovolit utrácet a s čím musejí počkat.