Jak se snídá na Instagramu po celém světě. Ráno jako vymalované

Říká se, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Že nemáte čas si připravovat talíře plné těch nejzdravějších pochutin? Začněte pomalu a ke svému rannímu rohlíku s máslem začněte přidávat barvy a vitamíny. Alespoň o víkendu si udělejte snídani jako na Instagramu. Nebo se inspirujte ve světě.

Když si na Instagramu napíšete hashtag breakfast, naskočí vám přes padesát milionů příspěvků. Jeden barevnější a zdravější než druhý. Takže to zřejmě jde. Vítězí ovoce, jogurty, lívance, vajíčka, ale i chleba s máslem má své hojné zastoupení. Nezapomínejte, že jíte hlavně očima. Tak jim na talíři vykouzlete barvy a ráno bude veselejší.

Jak se snídá ve světě?

Podobně. Vyzpovídali jsme Francouze, Němce, Američany... Co snídají?

Ve Francii je croissant s kávou ranní minimalismus, na který nedají Francouzi dopustit.

Číňané každé ráno hodují způsobem „dim sum“. Obnáší to rozdělení pokrmů do malých misek a košíků. Aby bylo od každého něco.

Bez své kvalitní kávy nedají Italové po ránu ani ránu! Mnohdy už nic jiného ke štěstí nepotřebují. Někdy se ale přece jen nechají zlákat sušenkami.

V Rusku vládnou syrniki. Jde o tradiční ruskou snídani připomínající lívance, jen připravené z tvarohového sýru. Navrch jde marmeláda, zakysaná smetana nebo med.

Snídaně se ve Spojených státech liší region od regionu. Všude ale holdují lívancům, vajíčkům, slanině nebo cereáliím.

Brazilci si v rozpálených dnech dopřávají studenou, poctivou snídani v podobě chleba se sýrem a šunkou. Nemůže chybět šálek vyhlášené brazilské kávy.

Jednoduchá, zato výživná. Skotové sázejí na ovesnou kaši.

Australská snídaně by nebyla úplná bez tzv. vegemite, hnědé pomazánky vyrobené ze zbylých pivovarských kvasnic. Tu si s oblibou mažou na opečený toastový chléb.

Zdravé Birchermüesli, tedy ovesné vločky, semínka, sušené nebo čerstvé ovoce s jogurtem, nechybí na žádném snídaňovém stolu ve Švýcarsku.

Německá snídaně připomíná metodu „co dům dá“. Západní sousedé si tak pochutnávají na čerstvých rohlících s máslem, uzeninami, sýry, džemem a někdy i Nutellou.

Anglické mastné snídaňové hody, tzv. brunche (pokrmů nahrazujících snídani a oběd), zná každý. Kombinací fazolí, sázených vajec, grilovaných klobásek a slaniny se rozhodně pořádně nacpete.