Oblíbení lidé

Oblíbení lidé Zdroj: shutterstock.com

10 vět, které říkají oblíbení lidé

Asi to znáte. Když se rozhlédnete po svém okolí, najdete lidi, kteří jsou prostě oblíbení. Neznáte nikoho, kdo by je neměl rád, nikdy nejsou sami, neboť mají kolem sebe spoustu přátel a nikdo nepohrdne jejich návštěvou. Ano, je to o chování, sílu má i charisma, ale velkou roli, proč jsou oblíbení, hrají také jejich slova, umí poděkovat, požádat o pomoc... Zkuste i vy tahle slova víc používat?

Těchto deset vět se ve slovníku oblíbených lidí vyskytuje velmi často. Jak jste na tom vy?

1. "Můžete mi ukázat...?"

Rada je dočasná, ale znalost věčná. Nemumíme vše a požádat o pomoc je pro náš život obohacující. Navíc osobě, kterou požádáte o pomoc, prokážete respekt, čímž získáváte body. Společný trénink a objevování je pro obě strany pozitivní.

2. "Miluji tě."

Ne v práci, ale doma. Je jedno, zda jste spolu několik měsíců nebo už hezkou řádku let. Tahle slova vždy potěší a zahřejí u srdce.

3. "Spletla jsem se."

Zpočátku se vše zdá dokonalé a vychází, ale s přibívajícími okolnostmi může začít váš plán drhnnout. Každý se někdy zmýlí a přiznat chybu chce kuráž. Možná se budete při přiznání chyby cítit hloupě, začnete mít pocit, že jste u kolegů či přátel klesla, ale tím že uznáte vlastní chybu respekt neztrácíte, naopak ho získáváte. Dáváte totiž lidem šanci vidět vás z lidské stránky.

4. "To bylo opravdu super."

Komplimenty jsou věci, které vás nestojí vůbec nic, ale pro adresáta mají obrovskou hodnotu. Je jedno, kterou oblast pochválíte. Nebojte se jít i do minulosti, lidé ocení, že si jejich činy pamatujete.

5. "Je mi líto."

Všichni chybujeme a existuje plno věcí, za které je nutné se omlouvat. Omluvte se, vyysvětlete proč a za co si sypete popel na hlavu. Začněte s novým štítem.

6. "Můžete mi pomoct?"

Jakmile pronesete tuto větu, kladnou reakci máte v kapse. Takovou žádostí totiž odhalíte vlastní zranitelnost, ale i respekt a ochotu naslouchat druhému, což je mimochodem vlastnost velkých šéfů.

7. "Není zač."

Když vám někdo něco daruje, vysekne poklonu... prostě se mu zadívejte do očí a řekněte:"Díky." Nebo "Není zač."

8. "Nepotřebujete něco."

Občas nabídněte pomoc. Využít cizí pomoci může někdy každý. Nabídku učińte takovým způsobem, aby vyzněla jako spolupráce, nikoliv jako soucit.

9. Nic

Prostě neříkejte nic. Raději si odpovědi nebo reakce promyslete. Škody, které můžete napáchat neoprávněnou kritikou na kolegově sebevědomí, nemusíte už napravit. Někdy je Nic tou nejlepší odpovědí.

10. "Podívejte, já si myslím."

Můžete jednat autoritativně k prosazení svých myšlenek, ale pro dobro všech a udržení obliby, je tak trochu třeba, když mají pravdu, tak trochu všichni. Jestliže se v klidu pustíte do obhajoby svých názorů, vydáváte se samozřejmě všanc kritice, ale zároveň přippouštíte možnosti.

Doporučujeme

Načíst další články