Vyznejte se v béčkách: Vitamín B je zdrojem nekonečné energie

Pro správný životní drive a pořádné sportovní výsledky jsou zásadní vitamíny skupiny B. Velmi často se však stává, že jsou v našem těle nedostatkovým zbožím. Načerpejte zásoby ze živočišných i rostlinných zdrojů. Poradíme vám kolik a čeho jíst.

Čím aktivnější jste, tím více vitamínů skupiny B potřebujete. Tyto prvky jsou totiž nezbytné pro metabolismus, tedy pro přeměnu jídla na energii, okysličování těla i produkci červených krvinek, které umožňují svalům fungovat. Pokud však během cvičení v rámci diety vyřadíte z jídelníčku například maso a mléčné výrobky, anebo snížíte množství obilovinných sacharidů, pak přijdete o tři největší zdroje vitamínů B a je tu velká šance, že jich vaše tělo nebude mít dost. A to nechce nikdo.

TIP NA VIDEO: Ničí horká voda vitamin C?

Nízké hodnoty některých béček totiž negativně ovlivňují výkonnost. Cvičení je proto vždy nutné kompenzovat vyváženou stravou. Že nevíte, na které potraviny obsahující vitamíny B se zaměřit? Stačí mrknout do našeho přehledu. Některé konzumujete takřka denně a ani o tom možná nevíte.

Článek pokračuje na další stránce. >>>