Začíná pražský fashion week. Na co se těšíme nejvíc?

Po Londýně, Miláně, Paříži a dalších evropských metropolích došla řada i na Prahu, která od soboty pořádá Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Co přinese zajímavého?

Pražský fashion week, to jsou tři dny přehlídek a týden zajímavých módních eventů. My se hodně těšíme na naši oblíbenkyni Zdeňku Imreczeovou, která je známá svým citem pro tvorbu nadčasových, splývavých a přitom žensky lichotivých šatů, které pokaždé okoření nějakým osobitým detailem. Její šaty se zubatými lemy v kolekci pro jaro a léto neměly chybu.

Tradičně nás také zajímá, co si pro nadcházející podzim a zimu připravila Iva Burkertová se svou značkou ODIVI. Ta je známá kloubením minimalismu, originálních střihů a neotřelých potisků, které nechávají vyniknout osobnost a přitom umožňují pohodlí.

Do třetice všeho minimalistického si rozhodně nenecháme ujít prezentaci značky Nehera. Tato značka má zajímavou historii, už ve 30. letech minulého století ji založil československý podnikatel Jan Nehera, který s ní expandoval do celého světa. Nová éra Nehery začala před čtyřmi lety a opět ve velkém stylu. Pravidelně totiž prezentuje nejen v rámci pražského, ale také pařížského fashion weeku. A letos nás už stihla nadchnout kampaní pro jaro a léto, kterou nafotil mimořádně talentovaný slovenský fotograf Michal Pudelka. Ten si ke svým úspěchům na konci loňského roku připsal i titulku časopisu Time s Reese Witherspoon a Oprah Winfrey.

Spring Summer 18 Campaign by @michal_pudelka

Příspěvek sdílený NEHERA (@neheraofficial),Led 20, 2018 v 3:26 PST

A na závěr přehlídkové části se rádi necháme rozptýlit prezentací kolekce, kterou spolu „upekly“ známý obchod s teniskami Footshop a LAFORMELA, značka, jež vyniká hravým a barevným urban stylem, který si nezadá s aktuální estetikou módních značek jako Balenciaga nebo Off-White.

Ale přehlídkami to nekončí. Pokud je nestihnete nebo tohle srocení módních osobností není váš šálek čaje, můžete fashion week zažít komorněji, v rámci doprovodných programů.

Už v sobotu v podvečer můžete zajít do concept storu The Room by Basmatee, kde se koná křest knihy příznačně nazvané This is Not a F*cking Street Style Book. Je shrnutím práce známého amerického módního a street style fotografa jménem Adam Katz Sinding, který se svým fotoaparátem rád zavítá i do Prahy či na Slovensko. Jeho snímky v sobě mají zvláštní dokumentární náboj a poznáte je mimo jiné podle typických ořezů hlavy.

Na kolekci Footshop x LAFORMELA se klidně můžete zajít podívat i v úterý po přehlídkách, kdy se tato prezentace přesouvá do holešovického Vnitroblocku. Půjde v podstatě o party, kde nebudou chybět skvělé koktejly a o hudbu se budou starat DJs.

Velkou radost nám udělala také zpráva, že skvělá Zuzana Kubíčková, známá pro své nádherné haute couture kousky, vstupuje s novou sezonou i do sekce ready-to-wear. Její podlinie se jmenuje POP by Zuzana Kubíčková a první kousky si můžete prohlédnout a koupit ve středu v podvečer na prezentaci v karlínské Hauch Gallery.

Celý program a konkrétní časy i adresy konání přehlídek a eventů naleznete zde.