.

. Zdroj: internal

Test osobnosti: Otevřete dveře a poznejte, jací ve skutečnosti jste

"Jsou věci známé a neznámé. A mezi nimi jsou dveře vnímání." Toto je slavný citát anglického romanopisce Aldouse Huxleyho, podle kterého například pojmenoval svou skupinu legendární Jim Morrison. Dveře jsou magickým symbolem, protože něco skrývají a ne každý si je troufne otevřít. Nikdy si totiž nejsme jisti, co se za nimi skrývá. Jak vypadají vaše dveře? Kterým na obrázku se podobají nejvíce? Vyberte si ty svoje a zjistěte, co o vás všechno dokážou prozradit!

První dveře

Jste zábavná osobnost, máte rádi všechno vzdušné a světlé. Váš život je o péči o druhé a také o radosti z maličkostí, jakou ve vás může vyvolat vůně oblíbené svíčky či čerstvý chléb z pekárny. Pravděpodobně máte zálibu v cestování a poznávání cizích kultur. Chcete každému skutečně dopřát a vytvořit srdečnou atmosféru se vám daří velmi snadno. Důležité pro vás je zapamatovat si, že pokud budete potřebovat pomoc vy, netřeba se bát o ni požádat.

Pokračování 2 / 10

Druhé dveře

Záležitosti máte rádi jasné, čisté, přímé, překáží vám zbytečné přikrášlování reality či chození kolem horké kaše. Možná mermomocí zápasíte o to, aby byl váš život perfektní, ale... Nechybí vám něco? V práci se snažíte a na své zásluhy jste hrdí. Ale i když tvrdě pracujete, ať už v zaměstnání nebo ve škole, neměli byste zapomínat na svůj osobní rozvoj, své skutečné já. Život je o hledání rovnováhy, pestrosti a vytváření nezapomenutelných zážitků. Pokud máte pocit, že už dlouho chodíte po vyšlapaných stezkách, vyzkoušejte jinou cestu. Možná vás překvapí!

Pokračování 3 / 10

Třetí dveře

Je zřejmé, že jste nepředvídatelná osobnost a lidem, které si pustíte do života, připadáte velmi zajímaví. Jste všestranní a dobří ve více směrech. Jste také umělecká duše, a to se může projevit různým způsobem. Dokážete vytvořit z ničeho úplný poklad, cizí vám nemusí být například second-handy. Umíte vdechnout život starým věcem. Možná vám je dobře, když jste zalezlí doma, kde máte vlastní svět, ale pamatujte, že sem tam je z něj třeba vyjít ven. Je čas sjet z oblaků zpátky na zem!

Pokračování 4 / 10

Čtvrté dveře

Jste sentimentální duše a občas umíte být trošku dramatičtí. Máte v sobě osobnost umělce, díky tomu se rádi projevujete psaním, hudbou nebo v jiném druhu umění. Vaše povaha je dvojitá – jednou je otevřená a přátelská, jindy uzavřená a užívá si samotu. Myšlenky a problémy si často necháváte pro sebe. I když si myslíte, že by je nikdo nepochopil, zkuste se otevřít a sdílet je s druhými. Budete se pak cítit mnohem lépe. Hluboko v duši můžete být nespokojení, ale před ostatními se budete tvářit, že jste v pořádku. Uvědomte si, že ostatní se s vámi chtějí podělit o své pocity a chtějí, abyste se s nimi o ty své podělili také.

Pokračování 5 / 10

Páté dveře

Je pro vás velmi důležité zapadnout a mít pocit, že jste pánem každé situace. Ve vašem životě se stále něco děje, a jen když jste výkonní, cítíte se dobře. Vaše zaneprázdněnost může vést k tomu, že se budete muset třeba chvíli zastavit a zorientovat se v situaci. Kromě toho – co chce vaše tělo? Relaxování není hřích, tak například v pondělí úplně vypněte. Dopřejte si čas na to, abyste zjistili, co vás vlastně baví. Vyzkoušejte například nové hobby, které nepatří do vašich každodenních kolejí. Objevujte sami sebe, i když to má být prostřednictvím oddechu. Život není závod.

Pokračování 6 / 10

Šesté dveře

Jste sebevědomá osoba, citlivá na detaily. Můžete působit jako pohodová osobnost, která má ráda vzrušení, avšak uvnitř jste to stále vy. Na svém vystupování si zkrátka dáváte záležet a zajímá vás, jak vás vidí ostatní. Například v autě nebo doma máte pravděpodobně nepořádek. Občas jdete sami proti sobě, což může být zničující. Život člověka, který je plný protikladů, asi není jednoduchý, že? Nezapomínejte zhluboka dýchat a relaxovat. Ne vždy musíte potěšit ostatní a vyhovět všem. Snažte se zjistit, jací ve skutečnosti chcete být a co chcete opravdu dělat.

Pokračování 7 / 10

Sedmé dveře

Jste přímý minimalista, který má stále něco na práci. Staráte se o druhé a svůj čas věnujete všemu, jen ne sobě. Jste trošku sentimentální, takže se rádi obklopujete vzpomínkami a věcmi, které vám něco připomínají. Rodina a přátelé, ti jsou pro vás důležití, udělali byste pro ně všechno. Sebe samotné v životě nekladete na první místo, a to vás dělá spokojenými a naplňuje vás to pocitem bezpečí. Co by však vás potěšilo? Co by vám zpestřilo a zpříjemnilo život? I když vám život dává úkoly, jste třeba matka či manželka, učitelka nebo manažerka, stále je to váš život. Zastavte se a zamyslete se nad tím, jak chcete, aby vypadala vaše budoucnost. Každý pochopí, že chcete, aby se i vám děly krásné věci. Carpe diem aneb užívej dne.

Pokračování 8 / 10

Osmé dveře

To, že jste zábavná a hravá povaha, vás udržuje věčně mladé. I když jste bezstarostní a snadno se s vámi vychází, jsou přece jen oblasti vašeho života, ve kterých jste méně sebevědomí a máte obavy. Máte problém sebe sama zorganizovat, často nevíte, co s problémem ve své hlavě, kde ho začít řešit. Možná jste hrdá osobnost, která se ale musí naučit mít sama sebe ještě více ráda. Dejte si čas a objevte své skryté já prostřednictvím sebevyjádření. Jak se právě teď projevujete k světu? Pamatujte, že ve vašem okolí jsou lidé, kteří vám rádi pomohou. Ale musíte jim dát najevo, že jste jejich snahu pomoci schopni přijmout. Život bude hned lehčí, když si lidi pustíte blíže k tělu.

Pokračování 9 / 10

Deváté dveře

Jste nepředvídatelná osoba, která vždy ví, jak dát věci do pohybu. Jste úžasní v řešení problémů, a to vás dělá na vaší úspěšné cestě životem šťastnými. Máte svoje představy a plány, ale když se nedaří, jste mistr improvizace. Jen někdy vás vaše okolí nestačí sledovat a propadá vyčerpání nebo zmatenosti. Zastavte se občas a užijte si danou chvíli. Nemusíte být u všeho!

Pokračování 10 / 10

Desáté dveře

Máte ráda nekomplikované věci a spokojíte se i s průměrem. Vždyť proč byste měla chtít něco víc? Je jednoduché vás potěšit a vy ráda těšíte druhé. Oprava sousedovy toalety, ptačí budky, potěšit maminku či pomoc příteli se zařizováním domu – jste vždy tu, abyste podala pomocnou ruku. Pamatujte si, že život je výjimečný. Je v pořádku, pokud si občas dopřejete něco speciálního. Protože i vy jste speciální!

Doporučujeme

Načíst další články