.

. Zdroj: Photo © Evolution Films/Zuzana Panská

Srpnové filmové premiéry: Nejočekávanější film roku i nové Toy Story!

Co nám v srpnu nabídnou filmová plátna? Vybrali jsme pro vás šestici filmů, ze kterých si rozhodně vyberete, když budete chtít vyrazit do kina se svým protějškem, přáteli i dětmi. 

Film: Slunovrat

Premiéra: 1. srpna

Žánr: Mysteriózní horor

Režie: Ari Aster

Vztah Dani a Christiana je v krizi, ale pevně věří, že to spraví dobrodružná dovolená s partou přátel v severní Skandinávii. Dostanou se do odlehlé vesničky, ve které se jednou za devadesát let na letní slunovrat koná speciální, zdánlivě pohodová slavnost. Místní obyvatelé pozvou celou partu k rituálům, které ke slavnosti patří, a pak už vše nabere rychlý spád. I během dne se mohou dít ty nejděsivější věci.

Slunovrat
Slunovrat | Zdroj: Photo © A24

Film: Toy Story 4: Příběh hraček

Premiéra: 8. srpna

Žánr: Animovaná komedie

Režie: Josh Cooley

Kovboj Woody a jeho partička se vrací na filmová plátna! Woody vždy věděl, že jeho životním posláním je chránit "své děti", tedy Andyho a později Bonnie. Bonnie jednou přinese do pokojíčku novou hračku jménem Forky (v češtině Vidlík), kterou sama vyrobila, a tak vlastně odstartuje další velké dobrodružství, při kterém nebudou chybět staří oblíbenci jako Pastýřka, Jessie, Buzz Rakeťák, Pan Brambůrek nebo jezevčík Slinky.

Toy Story 4: Příběh hraček
Toy Story 4: Příběh hraček | Zdroj: Photo © Walt Disney

Film: Tenkrát v Hollywoodu

Premiéra: 15. srpna

Žánr: Komediální drama

Režie: Quentin Tarantino

Nejočekávanější film roku se konečně objeví i v českých kinech! Herecky nabitá, v pořadí již devátá Tarantinovka bude rozhodně stát za to! Televizní herec v podání Leonarda DiCapria a jeho dlouholetý kaskadér, kterého hraje Brad Pitt, se na konci 60. let rozhodnou prosadit v Hollywoodu. Kromě této hvězdné dvojice se můžete těšit také na Margot Robbie, Al Pacina, Kurta Russella, Damiana Lewise nebo Dakotu Fanning.

Tenkrát v Hollywoodu
Tenkrát v Hollywoodu | Zdroj: Photo © Sony Pictures Entertainment

Film: Hodinářův učeň

Premiéra: 15. srpna

Žánr: Pohádka

Režie: Jitka Rudolfová

Nad kolébkou malého Urbana se sejdou tři sudičky. Dva dobří duchové osudu, kteří mu předurčí bohatství a lásku, ale také zlá sudička, která mluví o chudobě a strastech. Čí sudba bude silnější? Zatím to vypadá, že zlé sudičky, protože Urban se stane sirotkem a ujme se ho lakotný mistr hodinář, který ho vezme do učení. Když dospěje, zamiluje se do hodinářovy dcery Laury a ona zase do něj. Jenže hodinář si představuje pro svou dceru úplně jiného ženicha, a tak pošle Urbana do světa, aby mu přinesl bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky opravdu existují, ale Urban je pro svou milou ochotný udělat cokoliv. Při dlouhé cestě za splněním nelehkého úkolu má navíc v patách své tři sudičky. Dvě mu pomáhají a jedna škodí.

.
. | Zdroj: Photo © Evolution Films/Zuzana Panská

Film: Krvavá nevěsta

Premiéra: 22. srpna

Žánr: Thriller

Režie: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Grace si bere za muže Alexe. Ten pochází z velmi vlivné rodiny Le Domasových, která zbohatla vymýšlením a prodejem deskových her. Grace je nadšená, že sňatkem konečně získá vytouženou rodinu, která jí tolik chybí. Jenže je natolik zamilovaná do Alexe, že přes růžové brýle nevidí podivné chování některých členů rodiny. Po svatbě jí Le Domasovi oznámí, že se stane oficiální členkou jejich rodiny až poté, co si s nimi zahraje hru, kterou si vylosuje. Grace si vytáhne hru na schovávanou, ale vůbec netuší, co ji čeká. Její noví příbuzní se totiž vybaví zbraněmi a vydají se na lov nevěsty, který má skončit krvavým zapikáním. Grace brzy pochopí, že se nejedná jen o nevinnou hru na schovávanou a je ochotná pro záchranu svého života udělat cokoliv.

Krvavá nevěsta
Krvavá nevěsta | Zdroj: Photo © Fox Searchlight Pictures

Film: Angry Birds ve filmu 2

Premiéra: 29. srpna

Žánr: Animovaná komedie

Režie: Thurop Van Orman, John Rice

Rozzlobení ptáci a zákeřní zelení čuníci jsou opět na ostří nože. Ovšem do té doby, než se objeví nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova. Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka spojí síly s velevepřem Leonardem, jeho asistentkou Courtney a mazaným Garrym. Společně se tito bývalí nepřátelé budou snažit ubránit a zachránit jejich domovy.

.
. | Zdroj: Photo © Columbia Pictures