Video placeholde

Restart: Když se žena cítí psychicky dobře, hubne sama od sebe

Snažíte se, ale kila ne a ne dolů? V dalším díle podcastu Restart časopisu Dieta Hanka Reinders Mašlíková s psycholožkou a nutriční specialistkou Mgr. Zuzkou Douchovou rozeberou, proč hubneme stále dokola, jak jsou na tom s účinností ketodieta nebo přerušovaný půst a co opravdu funguje ženám.

Snažíte se dostat na svou vytouženou váhu všemi možnými způsoby, ale diety, které všichni kolem vás propagují, prostě nefungují? V novém díle podcastu Restart časopisu Dieta poradí nutriční specialistka Mgr. Zuzana Červenková Douchová, jak si nastavit hlavu, aby to bylo konečně úspěšné.

„I pokud chceme rychlou změnu, měli bychom se vyhnout úplným extrémům, které se stejně nedají udržet dlouhodobě. Každý výživový směr má nějakou mírnější verzi a pak verzi radikální,“ vysvětluje Douchová. Podle ní je pro ženy zásadní, aby se při hubnutí cítily dobře, a to nejen fyzicky, ale také psychicky. „Když se žena cítí psychicky dobře, hubne sama od sebe, protože si automaticky vybírá lepší stravu, více spí, je v klidu, více se hýbe.“

Místo zkoušení stále nových a nových diet je tak podle odbornice důležité uvědomit si a vyzkoušet, co nám konkrétně dělá dobře jak na těle, tak na duchu. Nastavit si: teď kašlu na všechny, teď jsem tady já. Já jsem taky důležitá.

Více o láskyplném hubnutí si můžete přečíst ve stejnojmenné knize Zuzany Douchové. Vysvětluje v ní, že problém ženského hubnutí tkví často v tom, že i když umíme makat na výkon, už nám moc nejde chovat se k sobě s láskou.

Celý díl podcastu Restart se Zuzanou Douchovou si můžete poslechnout na Spotify:

CODEX_SPOTIFY_PODCAST