Mlsání povoleno: Upečte si mangový cheesecake!

Přivítejte nový měsíc lahodným, ale přesto lehkým a osvěžujícím dortem z tvarohu, krémového sýra a manga. A nebojte se ho ozdobit jedlými květinami, které ho povýší na umělecké dílo. 

MANGOVÝ CHEESECAKE

1 dortová forma o Ø20 cm

Příprava: 50 minut + 40 minut pečení + tuhnutí

Suroviny: 1 balení světlých máslových sušenek, 100 g rozpuštěného másla, 250 g krémového sýra, 250 g tučného tvarohu, 150 g krupicového cukru, 2 vejce, 1 lžíce hladké mouky, 1 zralé mango, 50 g krupicového cukru a 1 sáček agar-agaru

Postup:

1. Sušenky rozmixujte a v misce zalijte rozpuštěným máslem. Promíchejte a nasypte do formy o průměru 20 cm vyložené pečicím papírem. Rovným dnem sklenky korpus upěchujte.

2. Krémový sýr utřete s tvarohem, 100 g cukru a vejci. Nakonec vmíchejte mouku a hmotu vlijte na sušenkový korpus. Uhlaďte a v troubě rozehřáté na 160 °C pečte 20 minut. Pak troubu vypněte a nechte dort uvnitř ještě dalších 20 minut.

3. Zatím oloupejte mango a dužninu nakrájejte na kostky. Nasypte je do kastrolu, zalijte 150 ml vody a přidejte zbytek cukru. Povařte 10 minut a poté rozmixujte dohladka. Agar-agar připravte podle návodu na sáčku a vlijte k mangu. Promíchejte a vylijte na upečený dort. Nechte v chladu alespoň 2 hodiny ztuhnout a ozdobte jedlými květy.

Tip: Ananas a papája se také hodí, zásadně ale na vrcholu své zralosti.

ZVEME VÁS NA F.O.O.D. piknik!

V neděli 2. září se na vás od 11:00 do 19:00 těšíme na Ladronce!

Piknikové koše plné dobrot, atraktivní program, skvělé jídlo… To je ideální důvod přijít na F.O.O.D. piknik, dát si tu schůzku s někým, s kým jste se dlouho neviděli, a užít si den společně.

Na celý den máme připravený program, který bude moderovat autor Gastromapy, člen Gastrokroužku a náš spolupracovník Lukáš Hejlík. Na pódiu vám předvedou své kuchařské umění klíčové osobnosti Gastrokroužku, tedy i šéfredaktorka časopisu F.O.O.D. Darina Křivánková.

Těšte se mimo jiné na show Markéty Pavleye alias Kitchenette, Jany Králikové ze Zásadně zdravě a Jirky Kuči z blogu Kitchen Story.

Na místě si, tak jako je zvykem, budete moci koupit piknikové koše, dát si něco dobrého u stánků farmářů a kulinářů, rozložit piknikovou deku a užívat si den. Kde jinde by se měli lidé scházet než nad dobrým jídlem.

Sledujte nás na foodpiknik.recepty.cz.