Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia Zdroj: iStock.com

Lhaní podle horoskopu: Patří vaše znamení mezi lháře, anebo čisté duše?

Která znamení ráda zalžou a pro která je lež tabu? Lhát můžeme z mnoha důvodů a někdy je ani nepovažujeme za zavrženíhodné, ale je to opravdu tak?

Beran

U Berana člověk nikdy neví, na čem je. Toto znamení usiluje o osobnostní rozvoj a nepotřebuje lhát. Nic neplánuje a žije přítomností, v níž, pokud se dostane nečekaně do problému, zalže v důsledku toho, aby si pomohl.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 2 / 12

Býk

Býk je loajální a trpělivý člověk, který přirozeně dobře vychází s lidmi. Jeho velkou slabostí je to, že nedokáže říci "ne", a tak se často upíše vlastnímu slibu, který není schopen dodržet nebo naplnit. Je v tom však celkem "nevinně".

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 3 / 12

Blíženci

Blíženci jsou velmi komunikativní a společenské povahy, které mají někdy dva životy. Jeden přizpůsobivý a jeden přelétavý, ve kterém častokrát nalžou ostatním hlouposti, jakým ani oni sami nevěří. Slovům prostě nedávají extra hodnotu, a tak si ani neuvědomují, že někoho tím zavádějí. Netřeba se na ně spoléhat, ale brát je s rezervou.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 4 / 12

Rak

Rak vyhledává slabší povahy lidí, aby jim mohl podat pomocnou ruku, ale to jen z důvodu vlastního uspokojení malého ega. V otázkách komunikace se stávají Raci oběťmi vlastních slibů. Dokážou lhát, ale pokud jim na to někdo přijde, stáhnou se do bezpečí a trvají na tom, že ten, kdo to pokazil, nejsou oni. Vyhněte se ústním dohodám s nimi a raději se pojistěte smlouvou na papíře.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 5 / 12

Lev

Suverénní vystupování, zdravé sebevědomí a nebojácnost dělá toto znamení překvapivě čestným. Lev má totiž obrovskou hrdost a nikdy by se neponížil hraním špinavé hry. Co na srdci, to na jazyku, i když ho to může stát ztrátu partnera, no víte alespoň, na čem při něm jste.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 6 / 12

Panna

Nejčistší znamení je zároveň i nejčestnějším. Nehrne se do něčeho, co nedokáže naplnit, a zbytečně si nedává velké cíle. Je proto spolehlivým člověkem ve všech směrech. Má dobře vyvinutý smysl pro detail, a tak mu nic neunikne.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 7 / 12

Váhy

Váhy patří mezi nekonfliktní znamení, které se raději zdrží komentáře, než aby si měly někoho rozzlobit. Někomu se však mohou právě tímto chováním zdát falešné a bez názoru. Váhy nerady zavádějí, ale častokrát klamou samy sebe.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 8 / 12

Štír

Štír se zajímá o vše skryté, protože věří, že za tím je něco víc. Nesnáší autoritu a tlak společnosti. Spoléhá se především sám na sebe, a když selže, je ochoten udělat cokoliv, aby z dané situace vyšel ven jako nevinný. Lež využívá jako zbraň na ochranu svého postavení.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 9 / 12

Střelec

Střelec je označován za věčného hledače pravdy. I proto se vyhýbá jakýmkoli konfliktům spojeným s intrikami, lží a nekalou hrou. Je příliš hrdý na to, aby se do něčeho takového pouštěl. To ale neznamená, že je kliďas. Právě naopak, je velmi impulzivní a citově založený.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 10 / 12

Kozoroh

Kozoroh si hlídá své soukromí a málokoho si připustí k tělu, proto může působit někdy povýšeně. Z každé situace se snaží vytěžit maximum, ale pokud mu někdo stojí v cestě, není ochoten pomáhat si lží a podrazem. Raději se vyhýbavě stáhne a zaujme neutrální postoj, vyslechne si obě strany, ale je si vědom toho, že je lepší si nechat tyto zprávy v tajnosti, aby sám nespadl do lži.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 11 / 12

Vodnář

Vodnář se nenechá ničím a nikým omezovat. Je těžké odhadnout jeho povahu, protože je plný paradoxů a protikladů. Mezi všemi znameními je označován za rodilého lháře. Lhaní je součástí jeho každodenního života a nekonečné sliby také.

...
... | Zdroj: archiv

Pokračování 12 / 12

Ryby

Ryby jsou uvnitř velmi křehké a zranitelné bytosti, ale navenek se to snaží zakrývat. Obměňují masky na obličeji – tváří se jako obětaví lidé s milosrdnou povahou, kteří slíbí i modré z nebe, ale jsou příliš líné, aby sliby dodržely.

...
... | Zdroj: archiv