Rocketman

Rocketman Zdroj: Credit David Appleby - © 2018 PARAMOUNT PICTURES

Květnové filmové premiéry: Příběh Eltona Johna i oscarový dokument!

Co nám v květnu nabídnou filmová plátna? Vybrali jsme pro vás šestici filmů, ze kterých si rozhodně vyberete! A navíc má o víkendu pršet a sluníčka se zřejmě nedočkáme, takže to je ideální příležitost pro návštěvu kina a pořádný kyblík popcornu. 

Film: The Beach Bum

Premiéra: 2. května

Žánr: Komedie

Režie: Harmony Korine

Hvězdný Matthew McConaughey dokazuje, že je jedním z nejtalentovanějších herců současnosti. Dokázal totiž bravurně ztvárnit muže umírajícího na AIDS, kosmonauta, který opustí rodinu, aby zachránil svět, a aktuálně také nechutně bohatého povaleče v komedii, která před pár dny přišla do českých kin. Hlavní postava, která si říká Moondog, je básník, manžel a otec, ale jen když se mu chce. Většinu času je totiž opilý a pod vlivem drog. Když jednou v opilosti nabourá autem do stromu, musí nastoupit na odvykací kúru. Jenže tam není žádná zábava a vůbec žádný alkohol, tak se rozhodne utéct. V bohémské komedii uvidíte další známé tváře jako Islu Fisher, Zaca Efrona, Snoop Doga nebo Jonaha Hilla.

...
... | Zdroj: © Neon Atsushi Nishijima

Film: Pokémon: Detektiv Pikachu

Premiéra: 9. května

Žánr: Animovaná komedie

Režie: Rob Letterman

Do českých kin zamířil také historicky první hraný film o Pokémonech. Pokud těmhle japonským roztomilým postavičkám podlehly i vaše děti, rozhodně s nimi vyrazte do kina. Pobaví se totiž i dospělí. Příběh začíná záhadným zmizením detektiva Harryho Goodmana, jehož parťákem je právě Pikachu (lidé a Pokémoni tu žijí bok po boku). Ten se spolu s Harryho synem Timem vydává pátrat po svém parťákovi a přijít na kloub jeho záhadnému zmizení. Postupně ale odkývají děsivý plán, který by zničil soužití lidí a Pokémonů.

Tip: Pokud vaše děti zvládnou film s titulky, rozhodně běžte na originální znění. Hlas detektivovi Pikachu totiž propůjčil charismatický Ryan Reynolds.

Pokémon: Detektiv Pikachu
Pokémon: Detektiv Pikachu | Zdroj: © Warner Bros

Film: John Wick 3

Premiéra: 16. května

Žánr: Akční thriller

Režie: Chad Stahelski

Trénovaný zabiják John Wick se opět vrací. Tentokrát má v patách doslova armádu lovců odměn, kteří ho chtějí dostat. Ve hře je totiž odměna čtrnáct milionů dolarů, kterou vypsal spolek nájemných vrahů High Table poté, co John Wick zabil jednoho z jejich členů. Jako vždy nebude nouze o akční scény, rvačky i divoké jízdy v autech, na motorkách a dokonce i na koni. John Wick opět sám proti celému světu!

John Wick 3
John Wick 3 | Zdroj: Mark Rogers - © Lionsgate

Film: Free Solo

Premiéra: 16. května

Žánr: Dokument

Režie: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi

Inspirativní životní příběh, který si letos dokonce vysloužil Oscara za nejlepší celovečerní dokumentární film, vás naprosto dostane. Hlavním hrdinou je horolezec Alex Honnold, který si celý život klade fyzicky i psychicky náročné cíle a snaží se dosáhnout za hranice nemožného. Dokument mapuje jeho nevšední styl života, vztah s novou přítelkyní a nový cíl v podobě yosemitské hory El Capitán vysoké téměř tisíc metrů, kterou se Alex rozhodl zdolat bez jištění. Kochejte se překrásnou přírodou a nechte se unést neskutečným příběhem muže, který má práh pudu sebezáchovy daleko za námi ostatními.

Free Solo
Free Solo | Zdroj: © National Geographic Capelight

Film: Zlo s lidskou tváří

Premiéra: 23. května

Žánr: Životopisný thriller

Režie: Joe Berlinger

V druhé polovině května míří do kin také snímek o jednom z nejznámějších sériových vrahů historie. Ted Bundy, který podle některých odhadů zavraždil více než sto žen, žil se svou přítelkyní a dcerou v naprosté rodinné pohodě. Ovšem jen proto, že jeho žena netušila, že je aktuálně nejhledanější člověk v celé Americe. Sériového vraha, který spoléhal na svůj šarm, si zahrál Zac Efron a jeho přítelkyni Lily Collins.

Zlo s lidskou tváří
Zlo s lidskou tváří | Zdroj: © 2018 - Sundance Institute

Film: Rocketman

Premiéra: 30. května

Žánr: Životopisné hudební drama

Režie: Dexter Fletcher

Loňský rok naprosto ovládla česká kina Bohemian Rhapsody, podaří se to i letošnímu hudebnímu snímku o Eltonovi Johnovi, který má u nás premiéru na konci května? Když byl Elton John malý, jmenoval se Reginald, byl oplácaný a příliš si nerozuměl se svými rodiči. Ale k hudbě ho to táhlo už jako malého kluka. Později se mu podařilo vystupovat s úspěšnými muzikanty, ale svou kariéru ve skutečnosti nastartoval, až když potkal svého textaře a spřízněnou duši Bernieho Taupina. A jak už je známo, cesta na vrchol je lemována úskalími, se kterými Elton bojoval pomocí alkoholu a drog. Hudební ikonu ztvárnil Taron Egerton.

Rocketman
Rocketman | Zdroj: Credit David Appleby - © 2018 PARAMOUNT PICTURES