Daniela Peštová: Emoce už nedržím na uzdě

Tvrdí, že měla hlavně štěstí, že její kariéra úspěšně plynula už od začátku. V tom případě topmodelka Daniela Peštová trochu podceňuje svou vnitřní sílu, která ve skutečnosti za vším stojí. Nejen za její neuvěřitelnou profesionalitou, ale i za tím, že ona a její partner Pavol Habera tvoří stabilní pár už sedmnáct let. 

Rozhovor měl být o lásce. A je. Jen jsme se s Danielou nebavily výhradně o lásce partnerské, ale o dalších láskách, díky kterým se člověk cítí šťastně.

Smekám před vaším klidem a vyrovnaností.

Tak to víte, že mě některé věci dokážou rozhodit… I já se nachytám, jak křičím na děti kvůli nějaké maličkosti. Pravdou ale je, že jsem spíš klidnější. Nemám ráda konfrontace, nevyhledávám spory a ani se neumím hádat. Jsem narozená ve znamení Vah a těm klid přísluší.

Čechráte si někdy náladu třeba i meditací?

To ne, meditace mi nejde. Neumím natolik vypnout, myšlenky mi pořád někam utíkají. Pravda ale je, že když prožívám nějaké turbulentnější období, hledám klid hlavně v sobě.

Zrovna tahle schopnost je ve vaší profesi jistě vítaná.

Nejen v práci, ale v životě všeobecně! Na druhou stranu cholerici, kteří rychle vybuchnou a rychle se uklidní, mají také svou výhodu. Lidé jako já jsou schopni spoustu věcí potlačovat a dávat stranou a pak přijde ta poslední kapka, drobnost, která nás může až nesmyslně vytočit.

Topmodelka Daniela Peštová

Krásná tvář už k úspěchu v modelingu nestačí.

Dnes nejde o klasickou krásu, naopak se prosazují typy, které spíš vypadají jako běžné ženy, které potkáte v kině nebo na ulici. K tomu ovšem buď mají extrovertní povahu nebo něco jiného zajímavého. Musí na sebe umět poukázat. Klasicky hezká tvář je dnes snad až na škodu.

Čím to je?

Nejspíš tím, že jsme jako společnost vším utupeni. Hranice se pořád posunují. A platí to i o kráse. Klasická krása nudí, lidé hledají něco zvláštního. Stačí si uvědomit, jak vypadaly zpěvačky před třiceti lety, jak vystupovaly a jak se oblékaly. A co všechno musí umět dnes, co musí předvést navíc – kromě umu – aby vynikly? Zpěv nestačí, ke každému talentu je třeba přidat ještě další faktor, ať už třeba potrhlosti, zvláštnosti nebo sexu.

Ještě v něčem se modeling změnil od doby, kdy jste začínala?

Já jsem do něj vstupovala jako úplný zelenáč, neměla jsem ponětí, co ta práce obnáší. Pro dnešní začínající modelky není ten obor zahalen takovým tajemstvím, spousta věcí se dá najít. Čímž si nijak nestěžuju, naopak vím, že přes tyhle počáteční složitosti mi všechno šlo velmi lehce. Nemusela jsem o své místo nijak zvlášť bojovat. Do oboru jsem vplula a už v něm zůstala.